Warto zainwestować w krótkofalówki?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11608 przez MlodyMX
Cześć. Moje pytanie odnośnie krótkofalówek jest takie, czy ktoś z was używa? Jak używa to jakie? Sam mam jedno radio Midland G5 i podczas gier ASG sprawowało się super. Mam nadzieje że pomożecie i podpowiecie :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #11609 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Warto zainwestować w krótkofalówki?
Ja używałem, obecnie nie mam bo zostały w domu podczas przeprowadzki zapomniałem o nich. Miałem MaxComy WT 350 ale średnio byłem zadowolony z nich... Na otwartej przestrzeni to nie powiem zasięg ładny miały, ale w lesie to po dwóch kilometrach słyszałeś już przerwania w rozmowie...

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11611 przez MlodyMX
Dzięki zobaczę sobię twoje krótkofalówki i porównam . Szukam alternatywy mam tego mojego Midlanda G5 wszystko hula ale może warto dołozyć trochę kasy i kupić coś naprawdę dobrego . Wczoraj już wypatrzyłem przenośne CB radio też z firmy Midland z czasem się zainwestuje i w to ;-) Dzięki za odpowiedz czekam na kolejne propozycje B)

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11625 przez waldek
Poszukaj kogoś kto ma w twojej okolicy coś takiego:
allegro.pl/baofeng-uv-5r-pozwolenie-radi...ukl-i5005409570.html
Przedmiotem aukcji jest zestaw: radiotelefon (duobander) UHF/VHF + pozwoleniem radiowym na pracę w sieci HamradioShop.
Dzięki temu pozwoleniu będziesz mógł legalnie i w zgodzie z prawem w pełni korzystać ze swojego radiotelefonu.
Pozwolenie radiowe może być używane WYŁACZNIE w ruchu lądowym na dwóch przyznanych częstotliwościach:
157.96250 MHz
448.11250 MHz

Poszukaj kogoś kto to ma i zobacz czy ci to będzie pasowało.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11629 przez MlodyMX
Ok dzięki poszukam ;-) Czy to radio współgra z radiami służb (policja,straż,pogotowie) ?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #11658 przez patry2k
z tego co czytałem to Policja ma przechodzić na łączność cyfrową, więc za jakiś czas przez te radiotelefony policji nie podsłuchamy :) Ale to może potrwać jeszcze kilka ładnych lat :) Sam się zastanawiam nad kupnem takiego urządzenia. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość dokupienia do tego Baofenga anteny zewnetrznej, cos jak od CB aby zwiekszyc zasieg?

Ty bądź gotowy choć w połowie tak jak oni.
Znaj okolicę, nigdy nie daj się zaskoczyć.
Gadaj z kumplami co robić w razie gdyby.
Lepiej dobrze się naszykuj, bo zło nie umiera nigdy.