Amunicja z czego i do czego?

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #4889 przez dax
Powiedzmy ze jesteśmy posiadaczami broni kupionej / znalezionej / zdobytej na przeciwniku itd (jesteśmy po godzinie zero i większość praw przestała obowiązywać)

1 łuk klasyczny
2 łuk bloczkowy
3 broń palna
4 kusza
5 proca
6 dzida, włocznia itd
7 inne dopisywać wg uznania.

Ad 1.Do łuku klasycznego też teoretycznie się da. Różnego rodzaju drewno. W zależności od jakości drewna to i pewnie do 60 funtów da się ogarnąć. Sama metoda spinowania nie jest trudna.

Ad 2 Co do łuku bloczkowego to muszę dowiedzieć się jak ma się sprawa z drewnem może jakieś ale nie okrągłe (owal "jajo") ma przecież w jednej osi większe parametry jak promień Fi.

Ad 3. Tu chyba tylko manufaktura i ewentualnie samoróbki (jak kiedyś widziałem w programie o preppersach gościu miał maszynkę do amunicji ale na jak długo - nie wiem)
Ad 4.
Skoro łatwo zrobić do łuku to tym bardziej do kuszy krótszy bełt musi być tylko wystarczająco ciężki więc tu resztki cywilizacji dadzą rade = typu pręty zdrojeniowe innego rodzaju rurki odpowiednio uzbrojone w lotki już się nadają. Odpowiednio gruby, krótki i z ciężkim grotem nawet drzewiec da radę.

ad 5. wg mnie najłatwiej zdobyć amunicję do procy (leży tego od groma pod norami)

Ad. 6 Włócznię teoretycznie wykonami z odpowiedniego drzewca. Odsyłam do postu pomysł na włócznie

CDN.

Słucham innych propozycji.
Ostatnia5 lata 6 miesiąc temu edycja: dax od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4894 przez Cornes
Replied by Cornes on topic Amunicja z czego i do czego?
Odpowiadając na twe pytanie dax z tematu "I co dalej". Faktycznie. Ze strzałami własnej roboty do łuku bloczkowego troszkę przesadziłem. Ale do każdego innego...

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4991 przez Patryś
Jak ma się pozwolenie na broń to można elaborować na własną rękę amunicję, więc jak znajdziesz warsztat rusznikarski to zapewne też będzie tam sprzęt do tego. A jest dość sporo książek o elaboracji pocisków.
Do produkcji strzał do łuku bloczkowego można wykorzystać aluminiowe rurki a na lotki podwójnie złożona taśma wycięta tak jak się obcina pióra.
Co do włóczni to najlepsze chyba będą atlatl o których pisałem w tym poście

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu #4998 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Amunicja z czego i do czego?

Cornes napisał: Odpowiadając na twe pytanie dax z tematu "I co dalej". Faktycznie. Ze strzałami własnej roboty do łuku bloczkowego troszkę przesadziłem. Ale do każdego innego...

A co za różnica? Widziałeś kiedyś w ofercie osobno strzały do bloka, a osobno do reflexa? Strzała survivalowa "taka selfmade" też jest dobra... Wiadomo celność średnia, natomiast lepsza taka celność niż żadna. Jaka jest różnica? Z lotkami może być problem, bo zrobione z piór dosyć szybko się zużyją, ale możesz zrobić strzałę dłuższą, przez co zwiększysz jej stabilność a pominiesz lotki. Jako grot, po prostu ją zaostrz i zahartuj nad ogniem. Na upartego grot można zrobić z kapsla albo jakiegoś innego żelaztwa zdatnego do obróbki. A materiał. Polecam leszczynę. Najmniej z nią roboty. Zgadza się że jest miękka, ale cienka i długa. Jelenia nią nie upolujesz, ale już rybę tak.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #8146 przez URAL
Replied by URAL on topic Amunicja z czego i do czego?

dax napisał: Powiedzmy ze jesteśmy posiadaczami broni kupionej / znalezionej / zdobytej na przeciwniku itd (jesteśmy po godzinie zero i większość praw przestała obowiązywać)

1 łuk klasyczny
2 łuk bloczkowy
3 broń palna
4 kusza
5 proca
6 dzida, włocznia itd
7 inne dopisywać wg uznania.

Ad 1.Do łuku klasycznego też teoretycznie się da. Różnego rodzaju drewno. W zależności od jakości drewna to i pewnie do 60 funtów da się ogarnąć. Sama metoda spinowania nie jest trudna.

Ad 2 Co do łuku bloczkowego to muszę dowiedzieć się jak ma się sprawa z drewnem może jakieś ale nie okrągłe (owal "jajo") ma przecież w jednej osi większe parametry jak promień Fi.

Ad 3. Tu chyba tylko manufaktura i ewentualnie samoróbki (jak kiedyś widziałem w programie o preppersach gościu miał maszynkę do amunicji ale na jak długo - nie wiem)
Ad 4.
Skoro łatwo zrobić do łuku to tym bardziej do kuszy krótszy bełt musi być tylko wystarczająco ciężki więc tu resztki cywilizacji dadzą rade = typu pręty zdrojeniowe innego rodzaju rurki odpowiednio uzbrojone w lotki już się nadają. Odpowiednio gruby, krótki i z ciężkim grotem nawet drzewiec da radę.

ad 5. wg mnie najłatwiej zdobyć amunicję do procy (leży tego od groma pod norami)

Ad. 6 Włócznię teoretycznie wykonami z odpowiedniego drzewca. Odsyłam do postu pomysł na włócznie

CDN.

Słucham innych propozycji.

pytanie do punktu 4 KUSZA jaką cięciwę użyć lub z czego zrobić ??? stalowa linka niestety mogła by się zerwać :blink:

"Człowiek przyparty do muru, broniący swoich bliskich, jest po stokroć bardziej niebezpieczny od najemnego żołnierza..."
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: URAL od.

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #8149 przez fooky
Replied by fooky on topic Amunicja z czego i do czego?
Swego czasu używałem strun do gitary basowej, bo miałem takich na pęczki...
ale ich owijka spowalnia cięciwę poprzez tarcie i wrzynanie się w kuszę.

Są też struny z owijką szlifowaną na płasko, albo struny do kontrabasu, fortepianu...
To w razie W, bo na co dzień to droga zabawa, ale jak masz dostęp...

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.