Hoyt TRYKON SPORT Target

• michael-j23
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #40 przez michael-j23
Hoyt TRYKON SPORT Target was created by michael-j23

Załącznik hoyt_2013-01-17.jpg nie został znaleziony

Cena: 1 699.00 PLN

DANE TECHNICZNE:

Długość od-osi-do-osi: 30" = 76cm
Wysokość cięciwy: 6,5"= 16,5cm
Refleks: 1,87"
Prędkość wylotowa wg. IBO (łuk 50# @ 28"): 290fps = 88m/s
Masa "gołego" łuku: 3lb 2oz = 1,45kg

Ramiona: ZR 12
Bloczki: Cam&1/2 Plus
Siły naciągu: 20-30#, 30-40# lub 40-50# (9,1-13,6; 13,6-18,1kg lub 18,1-22,7kg)

Dostępne zakresy* długości naciągu:
25" (regulacja 23-25,5" co 0,5")
28" (25-5-28,5")
*bloczki Cam&1/2 mają regulację w zakresie 2,5" co 0,5"
Wersja prawo- i leworęczna.

Kolory malowane:
biały, czerwony, różowy, niebieski, czarny, żółty.

Strona sklepu: www.luksport.pl/index.php/luczniczy-skle...1343&category_id=149
Załączniki:
Ostatnia7 lata 2 miesiąc temu edycja: michael-j23 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• michael-j23
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 2 miesiąc temu #41 przez michael-j23
Replied by michael-j23 on topic Hoyt TRYKON SPORT Target
Pomyślałem, że byłoby warto dodać opis łuku, którego ja używam. Być może ktoś z was już strzela z łuku tradycyjnego i zastanawia się nad zmianą. Szczerze polecam.

PS. Niech nie zraża was opis "dla młodzieży". Oznacza to, że łuk jest mniej kłopotliwy w składaniu...

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #3030 przez Cornes
Replied by Cornes on topic Hoyt TRYKON SPORT Target
Sam strzelam z łuków tradycyjnych już troszkę czasu i przymierzam się z zakupem porządnego łuku bloczkowego. Z łukami tradycyjnymi jest wiele problemów. Głównie konserwacja, ale przede wszystkim konieczność ściągania cięciwy po każdym strzelaniu i zakładanie jej przed każdym strzelaniem. Wiadomo co to oznacza...
Mógłbyś mi Bow polecić jakiś naprawdę dobry sprzęt? Chcę taki łuk, który pozwoli mi bez problemu upolować każdą zwierzynę w Polsce. Nawet dzika :P
Wiem, że są łuki, które służą do polowania na słonie, więc z dzikiem nie powinno być problemów. ;)

Myślałem o czymś takim: allegro.pl/luk-bloczkowy-hoyt-carbon-ele...rts-i4392924982.html

Cholerka wydatek spory, ale chyba jest to zakup na całe życie. Do tego skompletowanie co najmniej 20-30 strzał myśliwskich, to też niemały wydatek, ale co tam. Rodziny na utrzymaniu jeszcze nie mam :)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."
Ostatnia5 lata 8 miesiąc temu edycja: Cornes od.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #3035 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Hoyt TRYKON SPORT Target
Cześć od razu mówię, że nie jestem w tej dziedzinie ekspertem i moja wiedza w dziedzinie bowhuntingu jest jedynie teoretyczna ale sądzę, że mogę Ci pomóc. Kupując pierwszy łuk bloczkowy który może służyć do polowań trzeba patrzeć na kilka elementów, pierwszy to odległość od wcięcia chwytu do cięciwy który dobrze by było jak by ta szczelina była stosunkowo duża tak w granicy 7-8", drugie to rozstaw osiowy który lepiej jak jest również większy. Dobranie takiego łuku będzie cechowało się większą jego wybaczalnością w stosunku do błędów łucznika. Co do siły naciągu to na początek to dla mężczyzny może być 50-60# i to ponoć wystarczy aby dało się polować na zwierzęta z naszych lasów a łuki w zakresie mocy naciągu rzędu 60-70# to już można polować na większość zwierząt na świecie.
Jeszcze raz powtarzam, że nie jestem ekspertem ale ja bym wybrał na początek któryś z tych łuków:
www.luksport.pl/index.php/luczniczy-skle...=1668&category_id=57

www.luksport.pl/index.php/luczniczy-skle...=1820&category_id=57

Oba te łuki mają parametry zbliżone do tych optymalnych dla osoby początkującej. Trzeba pamiętać też, że strzelania z łuku bloczkowego różni się od strzelania z klasycznego. Mam nadzieję, że pomogłem i oczywiście, że BH mnie nie zjedzie, że brednie gadam :P

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"