Karambit

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #6 przez Patryś
Karambit was created by Patryś
W tym dziale piszemy o broni więc chciałem przedstawić mały ale bardzo skuteczny nóż. Broń pochodzi z Indonezji mierzy zaledwie kilka centymetrów i dlatego jest niewidoczna dla przeciwnika do czasu kiedy już będzie za późno. Ostrze tego noża jest zakrzywione i przypomina pazur. Ten nóż służy tylko do walki przy różnych pracach np. domowych czy obozowych się na nic nie zda, ale podczas walki o życie trzeba się bronic. W sprawnych rękach może być lepszy od łomopodobnych noży które często ludzie kupują. W tym linku jest filmik z demonstracją jak się używa tego noża.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #13 przez admin
Replied by admin on topic Karambit
Bardzo ciekawe , powiem szczerze że jeszcze takiego noża nie widziałem , a co ciekawe moja żona jest pół Indonezyjką i mieszkała tam masę lat i tez nigdy tego nie widziała .... Nóż wart uwagi myślę jednak że jego dostępność jest znikoma w naszym kraju .
nasi dziadkowie mieszali nieźle CEPAMI ale nigdy nikt nie poświęcił temu odpowiedniej uwagi a szkoda może to pole do popisu dla Polskich Preppersów .... To by była jazda "mistrz cepa" co / zle sie kojarzy ?
i co z tego dobry cep można zrobić w godzinę zasięg ogromny a siła rażenia może być niesamowita !!!
Czekamy więc na Polskiego mistrza cepa i jego lekcje ..... to nie żart piszę zupełnie serio
Piotr

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
7 lata 2 miesiąc temu #20 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Karambit
Otóż jest dostępny... Jego cena to jakieś 300 złotych. Zaraz po przeczytaniu postu znalazłem sklep.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #94 przez admin
Replied by admin on topic Karambit
preferuję broń którą widać .... ale tak zwany AS w rękawie .... hmmm

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #95 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Karambit
No to jest broń ewidentnie do wyeliminowania wroga a nie zastraszenia go.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
7 lata 2 miesiąc temu #96 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Karambit
Owszem, ale tylko w bezpośrednim starciu. Poza tym ma gładkie ostrze, co zmusza nas do atakowania tylko nieosłoniętych części ciała przeciwnika. Przez kamizelkę lub tak zwany "szal snajperski", raczej ciężko będzie mu się przedrzeć. Inna sprawa gdyby ostrze było ząbkowanie, albo posiadało jakiś pazur...