Ostrzenie

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #4878 przez dax
Replied by dax on topic Ostrzenie

Cornes napisał: A ja myślałem o czymś takim: www.goods.pl/product/description/4031/Os...D).html#.VF8N258cW-o albo szarpnąć się i kupić takie coś: www.goods.pl/product/description/1459/Os...F).html#.VF8Oxp8cW-o

Również wyprowadzają nam kąt ostrzenia, a wyglądają na bardziej trwałe niż poprzednia propozycja.

Kraver jak to jest z tą twoją ostrzałką? Długo jej używasz? Jak z jej właściwościami po dłuższym czasie?

Dla mnie własnie za bardzo zbajerzone - można coś zgubić / złamać, a w lesie o to nie trudno.

EDIT - pochwale się małym pseudo prepersowskim zakupem. wysoko obrotowa osełka ręczna :P
Ostatnia5 lata 4 miesiąc temu edycja: dax od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
5 lata 4 miesiąc temu #4896 przez kraver
Replied by kraver on topic Ostrzenie
Cornes : koło roku jej używam ale dość intensywnie bo dostałem polecenie służbowe od małżonki i muszę też ostrzyć sprzęt kuchenny ;) Właściwości nadal ok, niemniej tę szczelinki do ostrzenia mają już obrobione pręciki - więc wieczne nie są. Składany pręt diamentowy jest ciągle ok. Tak samo listwa ceramiczna (ale mało jej używam). Te ostrzałki które na goods wypatrzyłeś to najwyższa półka, dla mnie za wysoka. Ja jestem userem noży i ostrzałek a nie artystą-rzeźbiarzem-ostrzalnikiem ;) nóż to narzędzie, więc się zbytnio nad nim nie rozwodzę :)

Osełka dax-a wymiata :) pamiętam z dzieciństwa jak chodził po klatkach koleś z taką osełką i odpłatnie ostrzył noże wszystkim gospodyniom. Miał taką na pedały, pompował nogami a obie ręce miał wolne do pracy. Fachura.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4915 przez dax

kraver napisał: Cornes : koło roku jej używam ale dość intensywnie bo dostałem polecenie służbowe od małżonki i muszę też ostrzyć sprzęt kuchenny ;) Właściwości nadal ok, niemniej tę szczelinki do ostrzenia mają już obrobione pręciki - więc wieczne nie są. Składany pręt diamentowy jest ciągle ok. Tak samo listwa ceramiczna (ale mało jej używam). Te ostrzałki które na goods wypatrzyłeś to najwyższa półka, dla mnie za wysoka. Ja jestem userem noży i ostrzałek a nie artystą-rzeźbiarzem-ostrzalnikiem ;) nóż to narzędzie, więc się zbytnio nad nim nie rozwodzę :)

Osełka dax-a wymiata :) pamiętam z dzieciństwa jak chodził po klatkach koleś z taką osełką i odpłatnie ostrzył noże wszystkim gospodyniom. Miał taką na pedały, pompował nogami a obie ręce miał wolne do pracy. Fachura.

Dlatego kupiłem bo sam od małego pamiętam jak swoje pierwsze noze ostrzyłem u kolegi na czymś takim. Oj można się było golić.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4992 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Ostrzenie
Ja mogę polecić tą ostrzałkę: www.specshop.pl/product_info.php?cPath=2...uty_Sharpener_-_6402
Używam jej już jakiś czas i zdaje egzamin, nie jest droga a jest mała i lekka więc można ją nosić nawet na co dzień.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #6479 przez dax
No ja dziś od mikołaj...ki zamówiłem sobie osełkę LANSKY . Podobna do polecanej tutaj. Jak przyjdzie to znajde w domu najbardziej tępy nóż i zobaczę co potrafi.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #6557 przez dax
No u jest prezent od mikołaja Osełka ostrz błyskawicznie i bardzo dobrze. Az strach łapać teraz nożne za ostrze.