Polska firma robi niezniszczalne buty...

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #18952 przez fooky

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Pushkin
  • Gość
  • Gość
5 lata 9 miesiąc temu #19053 przez Pushkin
Replied by Pushkin on topic Polska firma robi niezniszczalne buty...
Dziwię się, że tyle kontrowersji budzą stare tematy:)
Nawet ja, jako laik podkreślam, wiem, że w początkowym okresie (dzięki Tytus za posta) produkcją MON928 zajmowała się fabryka Braci Kupczak i to te buty stały się legendarne.
Osoby, które od kilku lat śledzą temat, pewnie zauważyły "spadek" cen modelu MON928 - "Kupczaki" (następców MON925 - "opinacze" i nowszych MON919 - "desanty"), który był spowodowany odsprzedaniem przez producenta (Bracia Kupczak) patentu na obuwie.
Produkcją zajął się rodzimy Wojas (dobra firma w zakresie obuwia okolicznościowego - z własnego doświadczenia :) ) i o ile się nie mylę DEMAR - od tej pory cena spadła ok 200 pln (Kupczaki - średnio ok 550 pln, "nowe" a'la "Kupczaki" - ok 300 - 350 pln).
Osobiście korzystam obecnie z modelu MON919 - jedną zużyłem, 2 pary w użyciu (jedna wyeksploatowana po ok 5 latach sporadycznych rozgrywek ASG w różnych warunkach bez ekstremalnych przemoczeń i 4 latach na przystanku Woodstock - Magnum Stealth nie przeżyły jednego :) i w nich zasuwam na kolejne strzelanki ASG) i jedna zakonserowana w szafie na "W".
Wychodzę z założenia, ze mój Dziadziuś nie walczył na wojnie w super ekstra GORE-TEXach (nie oznacza to, że jako aktywny np. motocyklista nie doceniam nowych technologii) i dla testu z 5 lat temu (co prawda w ciepłym maju) poszedłem z Ustrzyk Górnych na 30 km spacer w tychże właśnie, MON919, butach (zaliczając Tarnicę) i jedynie ostatnie 5km po zaliczeniu Wołosatych, gdzie zakupiliśmy kilka "Krupników" (były moje urodziny :evil: ) zaliczyłem na boso - można? Można!
Dodam, że na "alledrogo: kupiłem te MON919 od babeczki i za 3 pary dałem 210 pln z przesyłką po jej stronie - czysta, licowa skóra, porządne wykonanie, nowe, w kartonach, magazynowane w odpowiednich warunkach 1 rok - moim zdaniem: DOBRY ZAKUP!

Pozdr.
Pushkin

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #19056 przez Chemik
Tytus wiem, że to nie kupczaki. Kupczak to klasa sama w sobie, a to co dostajemy to mizerna podróba, która jedynie do czego nadaje według mnie to do skoków spadochronowych gdyż idealnie usztywnia kostkę jak but ortopedyczny :D

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #21801 przez MlodyMX
Ja mam Protektor GROM PLUS, wygodne i do temperatury max -10 znośnie ciepłe. Lekkie i z płaską podeszwą. Ogólnie jestem zadowolony.