Inwentaryzacja - stan faktyczny

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32169 przez Chemik
Witam.

Mam pytanie czy tylko ja jestem szurnięty czy ktoś z WAS również zrobił u siebie inwentaryzację przedmiotów w domu ?
Na myśli mam stan warsztatu i np. garażu oraz spiżarni, aby wiedzieć co się ma w wersji papierowej lub ewentualnie elektronicznej. W sytuacji jakiegoś "kataklizmu" lub innego zagrożenia dobrze było by wiedzieć czym się dysponuje lub co można by mieć na wymianę.

Pozdrawiam
Chemik

"Błogosławiony Pan - Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny."

SMS "RYŚ" - Chemik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32170 przez Ojciec
Witam. Też mam listę rzeczy potrzebnych w razie godziny ,,W''. Wisi sobie zawieszona od wewnątrz na pawlaczu. Choć mieszkam w bloku więc mam tylko mieszkanie i piwnicę (metraż nie jest duży) ale rzeczy jest dużo. Taka inwentaryzacja to cholernie dobra rzecz. Ja to widzę jeszcze inaczej - nie ma mnie w domu coś się dzieje ! trzeba szybko reagować ! domownik spogląda na listę i widzi jak na dłoni co ma i gdzie ma. Wtedy może reagować adekwatnie do sytuacji. Nie jesteś szurnięty tylko jesteś preppersem i myślisz jak preppers i to wszystko.
Pozdrawiam Ojciec

"Kto łagodny jest dla swego wroga, jest okrutny dla siebie samego"
-(Leung, 1996)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #32172 przez bigdady69
Ja akurat mam podzielone, na dom czyli rzeczy trzymane i używane w domu i szopa czyli te rzeczy które używam w szopie.
W domu wiadomo , jakieś zapasy ,chemia gospodarcza ,opatrunki ,itp...
W szopie ,paliwo do agregatu ,to co się zużywa szybciej czyli papiery ścierne różnej gradacji ,tarcze do szlifierki kątowej różne ,gwoździe ,wkręty itp..
Podsumowanie;dom- akurat dziś coś tam robiłem przy zapasach ,ale wiem że mam więcej opatrunków jak bym musiał sie wymieniać .
Szopa -jedną czy dwie siekierek więcej i kilka noży na wymianę jakby coś .
Akurat ja prowadzę taki mały rejestr sobie zrobiłem w notatniku w telefonie

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."