Aplikacje w telefonie

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31612 przez Ars
Aplikacje w telefonie was created by Ars
Właściwie ten temat miał się odnieść do działania polskiej apki RSO, jednak może warto kilka pozycji podać do informacji ogólnej

RSO - Regionalny System Ostrzegania, wydawca TVP, efekt pracy ministerstwa cyftyzacji z poprzedniej ekipy, ale mniejsza z tym. Instalujemy, ustawaimy obszar województwa które nas interesuje i tyle naszej pracy. Aplikacja sama nas powiadamia o wszelakich problemach w wybranym województwie. W menu Ostrzeżenia, Dla kierowców oraz Poradniki. Ostrzeżenia są wszelakie, także pogodowe. W sobotę otrzymałem powiadomienie o mikropęknięciach w elektrowni atomowej w Belgii i tu ciekawostka. Prócz własnego województwa, można wybrać jeszcze dodatkowe województwo (a może więcej niż jedno, nie sprawdzałem, nie było potrzeby) a więc aby wiedzieć co się dzieje na terenie zamieszkania mojej rodziny, wybrałem drugi obszar. Co mnie zdziwiło, informacje na temat wydarzenia w Belgii były mniej treściwe niż w moim województwie. Wydaje mi się że każdy region decyduje, a właściwie służby, sztaby kryzysowe, etc. o treści powiadomień. A szkoda, bo warto mieć dostęp do obszerniej opisanych zdarzeń. Jeśli ktoś ma jakieś własne doświadczenia z apką, proszę o opis spostrzeżeń.

RSOE EDIS - węgierski pomysł na informowanie o zdarzeniach na całym świecie. Nie używam na telefonie, zaglądam przez laptop (nota bene o Belgii nie było żadnej wzmianki). Z ciekawości można zajrzeć, dziennie odbierać informacje z Indonezji czy z innych obszarów, chyba nie ma sensu ale to już do własnych decyzji użytkownika należy czy instalować, czy nie.

Ratunek - wydawca Polkomtel Sp. z.o.o. Dwa tryby pracy: Góry i woda. Apka ma za zadanie informować GOPR lub WOPR o naszej kulawej sytuacji która wydażyła się na urlopie/wypadzie. Niby każdy z nas coś potrafi, niektórym pewnie się wydaje że są niezniszczalni, jednak warto mieć tę niewielką apkę bo czasami jakieś złamanie czy inna zaraza może nas pokonać. Dwa duże przyciski na ekranie (bodajże POMOC), trzykrotne kliknięcie powoduje łączenie z najbliższą jednostką ratownictwa. WYDAJE mi się, że połączenie działa nawet w przypadku połączeń alarmowych...

"Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą."
- Augustyn z Hippony

Więcej gęsi niż łabędzi
Więcej głupców niż mędrców
Po świecie kroczy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31613 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Aplikacje w telefonie
RSO jest super ,mam od prawie roku ,nie raz dzięki tej aplikacji udało mi się ominąć jakiś wypadek który akurat blokował całą drogę , aplikacja informowała mnie nie raz o burzach z gradem w mojej okolicy ,dodatkowo tak jak kolega wcześniej napisał ma w sobie wiele dodatkowych i bardzo przydatnych informacji do poczytania ,a i również otrzymałem dość obszerną informacje o tych mikro pęknięciach w elektrowni ,bardzo polecam tą aplikację .

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31615 przez Ars
Replied by Ars on topic Aplikacje w telefonie
Zapomniałem napisać o jeszcze jednej apce której używam

Monitor Burz - wydawca Szymon Majewski (zbieżność zapewne przypadkowa). Apka posiada dane z kilku źródeł, niemieckich, polskich, kilku europejskich, pozwala dodawać własne raporty pogodowe i zdjęcia na mapie kraju i generalnie jako jedyna mnie nie zawiodła nigdy. Mapka aktualizuje się samoistnie choć można ją manualnie potrącić aby pobrała najnowsze dane. Animacja opadów, występowanie komórek burzowych oraz ich kierunek przemieszczania się, super sprawa bo człowiek wie z wyprzedzeniem co i gdzie. Aplikacja nie podaje ciśnienienia czy temperatury ale to chyba każdy może odczuć na własnej skórze. Być może jest to najlepsze narzędzie które mogło by uchronić przed tragedią w Suszku a więc szkoda że nieoficjalne. Polecam.

- Augustyn z Hippony

Więcej gęsi niż łabędzi
Po świecie kroczy
The following user(s) said Thank You: bigdady69

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31616 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic Aplikacje w telefonie
Radiation Alarm
Pozwala na pomiar promieniowania czyniąc z telefonu namiastkę licznika geigera.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31618 przez Ars
Replied by Ars on topic Aplikacje w telefonie
A co niby miałoby dokonać tego pomiaru? Nie zrozum mnie źle jednak telefon nie jest wyposażony w odpowiednie czujniki

- Augustyn z Hippony

Więcej gęsi niż łabędzi
Po świecie kroczy

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #31635 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic Aplikacje w telefonie
Zaklejasz obiektyw tak, aby nie przedostało się żadne światło.
Czujnikiem jest aparat fotograficzny, dokładniej jego matryca światłoczuła.