Pies preppersa

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #32190 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic Pies preppersa
Od lat zajmuję się ON. Mieszka ze mną obecnie taki, co poza mną świata nie widzi. Chodzi jak po sznurku.
Psa można szkolić, układać i przysposabiać ale nie można na nim w 100% polegać.
Są sytuacje, gdy jest użyteczny ale są i sytuacje, gdy będzie przeszkodą.
Bez względu na szkolenie i cechy wrodzone część zachowań determinuje instynkt.

Na co dzień - tak. W sytuacji kryzysowej - nie.
Pies jest omegą. Alfa musi się o niego troszczyć. To może być problem w sytuacji, gdy dbanie o siebie pochłania 100% mojego potencjału.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #32203 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic Pies preppersa
Chyba mało wiesz o psach i jak z nimi postępować, nauczać, szkolić, nie wiem na jakiej zasadzie twierdzisz, że pies w razie "w" może być tylko przeszkodą-kłopotem, akurat tego nie opisałeś, więc póki co nie jesteś Alfą w swoim stadzie, Alfa stara się o przetrwanie całego swojego stada jeśli w nim jest pies to tak samo. Martwią trochę mnie twoje słowa i podejście do tematu posiadania psa...
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: Jaccu od.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #32207 przez Bart_
Replied by Bart_ on topic Pies preppersa
Kontrolujesz swojego psa w każdej sytuacji w 100%?
Jest Ci bezwzględnie posłuszny?
Potrafi pozostać nieruchomo i cicho w ukryciu tak długo, jak go tam zostawisz?
Potrafi sam zdobywać pożywienie?

Jeżeli 4x TAK, to gratuluję wspaniałego psa... samopoczucia lub nieświadomości.
Jeżeli przynajmniej raz NIE, to masz gotową odpowiedź dlaczego pies może być źródłem problemów.

Jeżeli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to ja Cie nie będę dalej uświadamiał.

Co do mojej wiedzy o psach, to wybacz ale kim Ty jesteś aby po kilku postach tak autorytatywnie określać co i ile wiem?

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #32213 przez Jaccu
Replied by Jaccu on topic Pies preppersa
No cóż, kim jestem? Facetem z jakimś tam doświadczeniem, psa nie posiadam z różnych względów, ale zajmowałem się psami w wojsku, które były na etacie w mojej byłej JW a były to psy po szkoleniu do celów wartowniczych, byłem też odpowiedzialny za przewodników, także jakieś tam zdanie na ten temat już mam. Zapewne będę psa posiadał, ale jeszcze nie teraz, niestety praca zawodowa póki co na to nie pozwala.
Oczywiście psa nie da się kontrolować na 100% ale w przypadkach szczególnych można powstrzymać go przed swoimi emocjami, trzeba tylko mu pozwalać na to co ma ochotę łącznie z zabawą w wolnym czasie a wymagać wtedy gdy trzeba, poprostu właściciel powinien wiedzieć jakie są możliwości swojego psa i wykorzystywać wtedy gdy pies jest skupiony na komendach itd. Jak każde zwierze z czasem się męczy, nudzi i zacznie to okazywać, wtedy człowiek powinien odpuścić, wycofać psa.
Po co mam psa uczyć aby sam sobie pożywienie zdobywał? Nie rozumiem, jak trzeba będzie to jak każdy pies coś sobie znajdzie póki Ja żyję pies nie musi posiadać tej umiejętności choć on ma tylko "uśpioną".
Posłuszeństwo to podstawowy element szkolenia, przewodnik i pies muszą się znać, porozumiewać odpowiednio, rozumieć się doskonale, jeśli przewodnik to osiągnie to pies będzie do grobu mu posłuszny i wykonywał polecenia bez mrugnięcia okiem. To dość skomplikowane i trudne, ale jest do osiągnięcia przy chęciach i miłości do psów.
Co do twojej wiedzy nic nie mam, ale dużo da się wyczytać z tego co napisałeś, a napisałeś sporo o minusach posiadania psa bez większego wysilania się aby podeprzeć się jakimiś przykładami lub sensownymi wywodami w tym temacie. Coś na zasadzie: źle bo tak, nic się nie da bo tak już jest... takie trochę upłycanie twoich argumentów jest łatwe do wychwycenia. Musiałbym przeczytać te wszystkie 200 postów które napisałeś na tym forum, póki co to jakoś mamy "ku sobie" w dwóch tematach nie wiem zresztą dlaczego?
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: Jaccu od.