Every Day Carry

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #5203 przez Ewenk
Replied by Ewenk on topic Every Day Carry
Tak, uwielbiam ten trunek.

Na nic sprzętu kupa jak preppers d..a!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu #5207 przez kraver
Replied by kraver on topic Every Day Carry
Swego czasu nosiłem z sobą piersiówkę z hmmm... nalewką z dzikiej róży i czarnego bzu. Dla zdrowotności oczywiście. Jednakże przejawiałem tendencje do częstych chorób ;) i wykończyłem zapas w trzy miesiące :D

• fooky
  • fooky Avatar
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #5208 przez fooky
Replied by fooky on topic Every Day Carry

Ewenk napisał: Nie wiem jak wstawić zdjęcia na stronę ,próbowałem kilka razy ale same linki się pokazywały.

Oprócz dodania pliku, musisz potem kliknąć "wstaw"

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

• BowHunter
  • Autor
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #10343 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Every Day Carry
Z racji tego, że powoli wracam do gry i dużo się w moim życiu pozmieniało, postanowiłem z update'ować post a 'propos mojego EDC. Od pewnego czasu to co nosze przy sobie na co dzień diametralnie uległo modyfikacji i podziałowi. Moje oporządzenie EDC dzieli się teraz na dwa zestawy Casual i Explorer.

Casual jest to stworzony przeze mnie system noszony na szyi. Sam uszyłem pouch'yk z pasem na szyję i dwoma haczykami do zawieszenia dodatkowego wyposażenia. Jest to póki co tylko prototyp. Testuję jak się go nosi, by móc w wersji finalnej wprowadzić wszelakie udogodnienia. Podstawowym narzędziem zestawu jest ostrze. Wybrałem scyzoryk VICTORINOX DELÉMONT COLLECTION RANGERGRIP 78 (tak brzmi jego pełna nazwa), jest to nowsza wersja od lat używanego przeze mnie Wengera NewRanger'a 78. Posiada wszystkie narzędzia które uważam za nieocenione w moim codziennym życiu - jego recenzja już w krótce. Oprócz scyzoryka dopiętą na karabińczyku mam również latarkę MacTronica Alpha 120 - o której też napiszę w krótce, a także krzesiwo. Czemu taki zestaw? Nie zawsze noszę pasek do spodni, a moja poprzednia saszetka, niestety uzależniona właśnie była od sposobu przenoszenia na pasku. Nie dawała mi pełnej mobilności kiedy na przykład wychodziłem na dwór w spodniach sportowych (dresach), stąd wymyśliłem takie rozwiązane. Teraz mogę zabierać swój Light zestaw wszędzie ze sobą - spacer, zakupy, miasto, kino, itd. - nie ważne, czy mam pasek czy nie, dodatkowo w łatwy sposób mogę schować go pod bluzę i nikt nie widzi co mam na szyi.

Explorer jest zestawem na przechadzki po lesie, kiedy chcę sobie pospacerować w ciszy i uciec od zgiełku dzisiejszego świata. Przenoszę go w zasobniku firmy MFH (nadal testuję) i w związku z tym, że jest już bardziej obszerny, wymaga noszenia na pasie. Na zewnątrz w szlufkach przenoszone są krzesiwo i długopis. W kieszonce znajduje się papierowa linijka, nie wiem do czego może mi się przydać ale jest a także kilka karteczek. Następnie po odpięciu klamry, mam dostęp do pierwszej komory. Tutaj swoje miejsce znajdują multitool Leatherman Sidekick , folder M-Tech MX ; latarka Rolsona i zazwyczaj telefon. Jest to taki standardowy przedział na podstawowe rzeczy EDC w terenie. W głównej komorze znalazły miejsce opatrunki, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, maseczka do resuscytacji, instrukcja udzielania pierwszej pomocy, kompresy, żel antybakteryjny (nadaje się też jako paliwo do ognia, kiedy się rozgrzeje)... W kieszonce za mocowaniem znalazła miejsce folia NRC. Plusem Jest system montażowy MOLLE, który pomaga nam nie tylko przenosić zasobnik na pasie, ale także dopiąć go do plecaka, czy nerki.

Dzięki Fookiemu, zmodyfikuję tak swój plecak z 3-dniowego tripu zimowego, aby móc dopinać do niego tego typu ładownice i inne oporządzenie...

Dzięki Fooky za pomoc i fotki...
Po więcej zdjęć tego zestawu w wyższej rozdzielczości zapraszam na mojego bloga, ponieważ tutaj jestem ograniczony tylko do 8 fotek i małej wagi zdjątka.

Załącznik 01_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 02_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 03_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 04_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 05_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 06_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 07_2015-06-23.jpg nie został znaleziony

Załącznik 08.jpg nie został znaleziony

Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: BowHunter od.