Właściwości "przeterminowanych" filtrów do MP5

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #20103 przez Cornes
Witam!
Temat już pewnie był wałkowany ale chciałbym się konkretnie dowiedzieć jak wygląda sprawa ze skutecznością pochłaniaczy do masek przeciwgazowych, które straciły ważność. Takie pochłaniacze są cały czas szczelnie, fabrycznie zamknięte, można je kupić za grosze. A jeśli byłyby coś warte za te pieniądze...
Interesuje mnie głównie ich sprawność w styczności z terenami napromieniowanymi.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #20111 przez INEX
No i w Twoim zastosowaniu sprawdza się o ile to wersja filtro pochłaniacz. Głównie chodzi o odfiltrowanie cząstek stałych a do tego nawet stary filtro pochłaniacz się nadaje do póki się nie zapcha.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #20120 przez Cornes
Dokładnie. Takie pochłaniacze można kupić od 10 zł za sztukę. Co miesiąc kilka i mamy niezłe zapasy.
Cena maski MP5 też wygórowana nie jest.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #20123 przez Prepers.sp6
Robiłem próby z gazem CS na starym nie używanym filtrze i nie było problemów. Prawdopodobnie węgiel aktywny jednak się dezaktywuje.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #20133 przez Cornes
MP5 i kilka filtrów to mój najbliższy zakup. Mógłby ktoś polecić gdzie najlepiej kupić?