Łóżko - Bunkier

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #18746 przez MarcinW
Łóżko - Bunkier was created by MarcinW

TU MU: Ukaż wrogowi drogę ucieczki, stworzy to w jego umyśle wizje uniknięcia śmierci, a wtedy uderz w tym właśnie miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #35526 przez Ars
Replied by Ars on topic Łóżko - Bunkier
Odświeżę temat albowiem kolega ostatnio przypomniał mi o myśli z okresu ostatniej wojny światowej. Patent pojawił się w Wielkiej Brytanii i być może ma to jakiś sens w przypadku ekonomicznych rozwiązań do naszych piwnic. Poza tym kawałek historii i doświadczeń przebytych. Konstrukcję można zmodyfikować, pospawać pręty zbrojeniowe. Link marny ale są zdjęcia. Większych poszukiwań nie prowadziłem natomiast pamiętam że tego typu rozwiązania były przedstawione w Imperial War Museum w Londynie.
joemonster.org/art/24878

"Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą."
- Augustyn z Hippony

Więcej gęsi niż łabędzi
Więcej głupców niż mędrców
Po świecie kroczy

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #35550 przez Ars
Replied by Ars on topic Łóżko - Bunkier
Po przemyśleniu nie jestem pewny czy pręty zbrojeniowe w postaci takiej klatki to dobre rozwiązanie. Oglądając oryginały po przygnieceniu widać że taką nadszarpniętą ściankę z siatki można wypchnąć, wywalić aby wygrzebać się spod gruzów, tudzież ktoś dokopujący się z zewnątrz mógłby łatwiej wydobyć człowieka z wnętrza. Natomiast solidna krata z prętów mogłaby stwarzać pewne problemy przy próbie oswobodzenia się z wnętrza i bez nożyc hydraulicznych czy kątówki można by utknąć jak w grobowcu :/
Próbny post na nowym...

"Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą."
- Augustyn z Hippony

Więcej gęsi niż łabędzi
Więcej głupców niż mędrców
Po świecie kroczy