Narzędzia do lasu - obróbka drewna.

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #10574 przez fooky
A dlaczego my takich testów nie robimy? Żeby inni wklejali sobie na forach?

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #10576 przez kraver
Replied by kraver on topic Narzędzia do lasu - obróbka drewna.
Jakoś tak z miesiąc temu musiałem na szybko kupić ręczny zestaw do obsługi traka w firmie, czyli siekierkę i piłę. W wiosce obok jest zaprzyjaźniony skład budowlany więc poleciałem i nabyłem piłę pałąkową oraz siekierkę o wadze obucha 0,9 kg. Zestaw cena łączna 50 zł brutto. Nie do zmordowania. Siekierka wygodna, na długim trzonku taka dosyć wąsata w kształcie (marki Romanik) poręczna jak ciupaga. Ryliśmy nią w dębie, starym buku (sezonowany ponad półtora roku, odcinaliśmy sęki), świerku, sośnie i wyjątkowo żywicznym modrzewiu. Krótko mówiąc genialna. Piła z kolei (kabłąkowa) marki HardHead, również miodzio. Co ważne to była tzw. ogrodniczka a więc z ostrzem do mokrego drewna (czyli drzewa). Poznaje się to po tym, że w ostrzu są umieszczone dodatkowe otworki odprowadzające nadmiar trocin i żywic/soków. Piła genialna, musimy dokupić bo chłopaki sobie ją wyrywają z rąk jakby to był Stanley co najmniej. Podejrzewam, że obie firmy Romanik i Hardhead trzymają poziom w innych produktach, więc chyba można je polecić każdemu, zwłaszcza, że cenowo są co najmniej dobre.

Jak mam kupić sprzęt to generalnie wybieram Fiskarsa. Powody są trzy. To naprawdę dobrze zrobione sprzęty (zwłaszcza siekiery). Mają dożywotnią gwarancję (wysyłasz połamańca przychodzi nówka - dotyczy całego asortymentu). Fabryka Fiskarsa i ostrzalnia jest 3 km od mojego domu - wspieram lokalny przemysł.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #10828 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Narzędzia do lasu - obróbka drewna.

olo napisał: Przy tej, nawiasem bardzo wydajnej pile, polecam uważać na tą blokadę, szybko się wygina (ja już załatwiłem dwie) a bez niej mocno spada komfort cięcia (oraz bezpieczeństwo).

Fiskars rozwiązał ten problem projektując brzeszczot wysuwany (a nie otwierany):

Nie wiem co ludzie widzą w tym fiskarsie. Laplander!!! Mam polecam

Aha, filmik wstawiłeś...

fooky napisał: A dlaczego my takich testów nie robimy? Żeby inni wklejali sobie na forach?

No masz okazję - nagraj, podeślij, obrobimy i wstawimy...
Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: BowHunter od.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #10829 przez olo
"Nie wiem co ludzie widzą w tym fiskarsie" - ja również, nie lubię firmy fiskars.

"Aha, filmik wstawiłeś..." - no i ? Bo nie łapię....

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
4 lata 7 miesiąc temu #10830 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Narzędzia do lasu - obróbka drewna.
Bo najpierw odpisałem na wiadomość a później dopiero zauważyłem, że wstawiłeś filmik z porównaniem. Trochę refleks spóźniony. Nie sypiam od kilku nocy i dlatego takie zakrętki mam...

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #10831 przez olo
W takim razie źle odczytałem Twoje intencje, sorki...

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.