Kosmetyki do BOB'a lub na biwak...

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #32978 przez fooky
Kiedyś kupiłem jakiś żel antybakteryjny, nosiłem tzw mokre chusteczki...
I doszedłem do wniosku, że nic nie przebije zapasu (choćby małej buteleczki) zwykłego mydła w płynie.

Niestety takie pojemniki mają w zwyczaju otwierać się samoistnie, czego kilka razy doświadczyłem nosząc to w mojej mini kosmetyczce.

Załącznik WP_20180107_17_06_58_Pro.jpg nie został znaleziony

Załącznik WP_20180107_17_08_45_Pro.jpg nie został znaleziony

Kombinowałem też ze zgrzanymi słomkami z płynami w środku, ale nigdy nie można ucelować, za dużo, za mało i robota z tym ciągle. A jeszcze trzeba mieć czym otworzyć. A wiadomo, że przed umyciem rąk te są brudne, więc sięganie do kieszeni po scyzoryk - ah szkoda gadać.

A tu proszę, jakie proste rozwiązanie - zdaje się, że i zapominamy o rozlaniu, i spada waga i objętość!
(Oczywiście pomijając rozmiar puszki, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że w jednej takiej puszce, czy pudełku po TicTac'ach można by wsadzić całkiem sporą ilość takich "listków")
Tylko czy ktoś kuma o jaki dokładnie rodzaj papieru chodzi?

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Załączniki:
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: fooky od.
The following user(s) said Thank You: Piotr, bigdady69, Bart_

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32979 przez bigdady69
Wiesz co to mi wygląda na jakiś rodzaj włókniny ,tak jak są takie gaziki z włókniny bawełniane nie jałowe ...

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."
The following user(s) said Thank You: fooky

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32980 przez baksior123
Może to być włóknina do przykrywania warzyw lub filtracyjna do filtrów akwariowych.

Włóknina filtracyjna:

Załącznik fsfsfdssdfsd.jpg nie został znaleziony

"... i walczyć będzie brat przeciw bratu, przyjaciel przeciw przyjacielowi, miasto przeciw miastu, królestwo przeciw królestwu".
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: fooky, bigdady69

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #32985 przez Piotr
To są włókniny na bazie wiskozy z domieszkami; poliestru, celulozy i innych stosowane jako czyściwa, maty do masażu, ręczniki fryzjerskie (jednorazowe) również jako materiały do podpasek pieluchomajtek i pampersów. Charakteryzują się świetną wchłanialnością od 3 i więcej razy. Oczywiscie to nie mogą być ręczniki jednorazowe celulozowe. Ale pomysł z nasączaniem włóknin jest genialny :lol:

Do kupienia w sieci;

pukle.com.pl

www.ghyes.com.pl/product/621/178/tanie-c...s-economics-w-rolach

Miałem kawałki tego materiału na ostatnim spotkaniu, pozwolę sobie wkleić zdjęcie;

Załącznik nie został znaleziony

Materiał (biały) lezy na plecaku.

A tak to wygląda zwijam pomiędzy garnek i kartusz, rolka czyściwa w środku.

Jeżeli zaś chodzi o kosmetyki to szamponu nie używam od lat (myję głowę wyłącznie wodą dla zdrowia i coby mniej nosić) mydło mam w płynie i stałe to są takie małe opakowania hotelowe, oczywiście stosuję mydło do użycia bez wody, ręcznik mały wojskowy, a zamiast pasty do zębów stosuję sodę oczyszczoną (ma więcej zastosowań i zajmuje mniej miejsca) a zamiast antyperspirantu używam ałunu piołunowego, jest też świetny do zabezpieczania skaleczeń, mały płyn po goleniu jednorazówką, wszystko mieści się w kieszeni (nie wszystko zabieram razem) obok, są tam też próbki perfum, a co ;)

Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Piotr od. Powód: dodanie tekstu
The following user(s) said Thank You: fooky, bigdady69

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #32987 przez fooky
Dzięki Panowie,

Jeśli ktoś przetestuje jakąś włókninę to dajcie znać, będę wiedział dokładnie w co celować.
Tymczasem na szybko spróbowałem z jedynym so miałem po ręką, czyli z papierem toaletowym.

Wchłonął, wysechł, po podlaniu wodą mydło oddał ręce dało się umyć!
Działa tak jak na filmie.

Ma jednak wadę. papier toaletowy po roztarciu się rozwala i na rękach pozostają papierowe kuleczki.
Oczywiście można to spłukać, ale należy założyć ponadnormatywne zużycie wody i walające się po okolicy białe kuleczki - a przecież nie chcemy zostawiać śladów na polach biwakowych. Więć papier toaletowy odradzam.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #32988 przez Piotr
Papier toaletowy i ręczniki jednorazowe, czy do łazienki, czy kuchenne to sama celuloza, tak by rozpadły się od razu w kanalizacji...

Ja te włókninę mam (jest na zdjęciu rolka pomiedzy garnkami) kupiłem na allegro, ale niestety tego sprzedawcy już nie ma. Można jej używać jako ręcznika, ściereczki i nie rozpada się po nasączeniu wodą, nawet czyściłem nią i cifem garnki po gotowaniu na ognisku.

To moje jest takie samo jak to poniżej z tym, że ja kupiłem taniej na allegro;

abt24.pl/czysciwa/293-czysciwo-wlokninowe-clean-soft.html

A tu jest (chyba) to czyściwo, które kupowałem;

allegro.pl/czysciwo-celulozowe-lub-wisko...0mb-i7114773987.html
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Piotr od. Powód: dodanie tekstu