Poszukuję

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #30057 przez olo
Replied by olo on topic Poszukuję
Wyczuwam w powietrzu ciekawe rękojeści noży...... :). Ja mogę załatwić bardzo wytrzymały dąb, drewno jest tak twarde, że gwoździa nie da się wbić (produkują z niego drogie schody). Niestety nie ma wyglądu egzotycznego, jasny dąb ze słabo widocznymi słojami.

Zrobiłem z niego rękojeść do noża i wygląda na bardzo solidną. Aczkolwiek sam wzór drewna słabiutki. Na fotce surowy produkt przed olejowaniem, obecnie rękojeść jest ciemniejsza.

A tak wyglądały kawałki drewna przed robotą, mogę takie wysłać (za free):

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: olo od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #30059 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Poszukuję
tak zgadza sie , na rękojeści mi potrzebne ,ja używam oleju lnianego do konserwacji ,a za dąb dziękuję mam go pod dostatkiem nawet sam sezonuje,mam kilka jeszcze metrowych kawałków z korą wtedy tak nie pękają kiedy schną ,w projekcie nie długo mam zamiar sobie zbudować kobylicę do obrabiania różnych rzeczy ,trzonków itp... ;)
a no i bardzo fajny nóż ,sam robiłeś ? jak tak to gratulacje

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: bigdady69 od.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #30079 przez olo
Replied by olo on topic Poszukuję
Pierwsze wstępne próby. Sam robiłem tylko okładziny, rękojeść. Blank to prof. robota naszego rodzimego magika, Killrathi, polecam jego blanki: pl-pl.facebook.com/KillrathiKnives/ . Ja nie mam niestety możliwości hartowania więc nawet o tym nie myślę.

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić.
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: olo od.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #30085 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Poszukuję
no i masz bardzo fajny nóż do codziennego dłubania ,od czasu do czasu psiuknąć na niego wd40 i będzie służył latami :)

Panie Boże chroń mnie przed manipulantami i przed ludźmi którzy nie maja własnego rozumu...
"Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi..."