Jak zrobić strop w schronie podziemnym ?

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31849 przez Bartek.prv
Witam, przepraszam ale to ja wybudowałem ten schron o którym głośno na naszym forum .
Udokumentowałem szczegółowymi zdjęciami i opisem.

Generalnie nie polecam zaberać się za temat jeśli nie masz zabezpieczenia finansowego. MOżesz nie mieć wiedzy,ale wtedy zamów projekt - tak projekt ! - to jest najważniejsze.
poza tym, głębokość o której piszesz jest relatywnie niewielka a już będą problemy z wentylacją, zamknięciem włazu, wyjściem awaryjnym itd.

Beton specjalny? Polega na innej mieszance samego betonu, jest niewiele droższy ( na betoniarce lanej z gruszki). Nie sil się na kręcenie własną betoniarką, bo nigdy nie ukręcisz jednolitej mieszanki a to jest istotne.
No i zbrojenia.... u mnie poszło tego ( już nie pamiętam ile) ale grubo ponad 8 ton stali na same DOZBROJENIE piwnicy.
To tak na poczatek.
Nooo, chyba,że po prostu chcesz ten schron traktować jako schronienie przed np tajfunem - to ok.

Po sygnale alarmowym - najpierw uciekam, później zastanawiam się co to było!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #31851 przez INEX
witaj. Oj dobrze że się pojawiłeś bo mnie męczyli na Twój temat :) Swoja droga a ten artykuł o schronie gdzieś wcięło? bo linki nie działają?

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu - 2 lata 6 miesiąc temu #31853 przez Bartek.prv
Kolego INEX:
Interweniuję już u Administratora ( SOHO) z prośbą o przywrócenie linka do mojego szczegółowego opisu i zdjęć.
Faktycznie link się wysypał. Jeśli i Ty zainterweniujesz - będzie już nas dwóch, choć wiem, że i inni narzekają.

Co mogę wszystkim doradzić:
Każda inwestycja jest inna i w innym terenie z innymi założeniami.
Ja miałem te szczęście, że swego czasu mogłem sobie pozwolić na dorzucenie ładnych paru złotych do budowy domu jednorodzinnego. Schron powstawał już na etapie projektowania w którym uwzględniłem zarówno wyliczenia, głębokość, wentylację,wyjście awaryjne z drugiej strony, wodę, jak i nieprawdopodobne dozbrojenie stalą o jakości betonu, wysokości pomieszczeń nie wspominając.
Polecam moją obszerną lekturę. Wierzę, że uszkodzony link będzie przywrócony możliwie prędko.

Rady:

Projekt , projekt i jeszcze raz pieniądze !!!!

Po sygnale alarmowym - najpierw uciekam, później zastanawiam się co to było!
Ostatnia2 lata 6 miesiąc temu edycja: Bartek.prv od.