WEW. HIGIENA CIAŁA cz 10 Oczyszcz narząd oddechowy

  • Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #13348 przez Nomad
Oczyszczenie narządów oddechowych

Dla osób palących i często chorujących na schorzenia dróg oddechowych.
Wariant a
Umytą czarną rzepę, obrać ze skóry, pokroić na kawałki i skręcić w sokowirówce. Do otrzymanego soku dodać łyżkę stołową miodu i pić na noc. Pozostały po odciśnięciu miąższ położyć na bawełnianą tkaninę i równomiernie ułożyć na klatce piersiowej (oprócz okolicy serca), przykryć ręcznikiem lub ciepłym kocem. Jeśli pieczenie będzie silne, kompres zdjąć. Nie dopuścić do oparzenia skóry. Później nasmarować lekko klatkę piersiową olejem roślin¬nym.
Wariant b – kompres z kapusty
Wziąć 4 liście białej kapusty (ich rozmiary powinny być takie, aby mogły przykryć płuca od strony pleców i klatki piersiowej), włożyć do garnka i gotować dokładnie 3 minuty od momentu zagotowania wody. Następnie posmarować klatkę piersiową i plecy smalcem, i przyłożyć 2 liście z przodu oraz 2 z tyłu. Owinąć chorego ręcznikiem, założyć mu ciepłą koszulę i nakryć ciepłym kocem. Kompresy robić na noc, trzy noce pod rząd. Po drugim kompresie z płuc zacznie schodzić flegma, pojawi się kaszel, chory zacznie się mocno pocić (jest to normalne).
Wariant c – żywica
Szklankę koziego mleka podgrzewać na małym ogniu (nie doprowadzać do wrzenia), włożyć do niego kawałeczek żywicy sosnowej, rozmiaru około 1-1,5 cm. Mieszać dopóki się nie rozpuści, odstawić żeby mieszanka ostygła. Ciepłą mieszankę pić na noc. Następnie na¬trzeć choremu klatkę piersiową i plecy balsamem rozgrzewającym (pochodzenia roślinnego) i założyć mu ciepłą koszulę.
Ostatnia5 lata 6 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.