WEW. HIGIENA CIAŁA cz 7 Oczyszczenie kości i staw

  • Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #13345 przez Nomad
Oczyszczenie kości i stawów

Trudno znaleźć człowieka, którego nie męczyłyby bóle w stawach i kościach. A temu, kto cierpi, jest wszystko jedno jak nazwiemy jego chorobę: reumatyzm, artretyzm czy oste-oporoza. Ból przez to się nie zmniejszy. W swojej praktyce spotkałem wielu cierpiących. Były między nimi dzieci, młodzież, ludzie w średnim wieku. Ale szczególnie żal mi starszych osób, bo są one, jak nikt inny, nieszczęśliwe i bezradne. My, młodsi nie widzimy ich męczarni, dlatego że coraz rzadziej można spotkać na ulicach rześkich i cieszących się życiem ludzi w podeszłym wieku. Z reguły siedzą oni w domach sam na sam ze swoimi dolegliwościami. Większość z nich zmęczyła się już życiem. Nocami cierpiana bezsenność, ich ruchy są ogra-niczone, w głosie brzmi smutek, a w oczach widać zmęczenie (w naszej świadomości jest głęboko zakorzeniona myśl, że jeżeli ma się 70 lat i jeszcze się żyje, to już jest dobrze). Jedyne, co mogą ci ludzie usłyszeć na pocieszenie, to „nie denerwuj się, co robić – starość nie radość”. Tak mówimy my, młodsi, nie myśląc o tym, że może przyjść czas, kiedy i nam będą mówić z wielkim współczuciem podobne słowa pocieszenia.
Starożytna tybetańska mądrość głosi: „mocne kości i elastyczne stawy są gwarancją długiego i sprawnego życia”.
Na jakość naszych kości i stawów ma wpływ wiele czynników. Jednymi z nich są spo-sób odżywiania się i ruchliwy tryb życia. Swoim rozumnym zachowaniem możemy w znacz-nym stopniu wywierać na nie wpływ. Ale jest jeden czynnik, na który jeszcze nie wymyślono skutecznej w 100% recepty – starość.
Jaki higieniczny tryb życia byśmy nie prowadzili, w kościach i w stawach zawsze będą powstawać warstwy soli toksycznych, które są przyczyną nie tylko ograniczenia ruchliwo¬ści, ale także ciągłych bolesnych stanów zapalnych np. reumatyzm, artretyzm (podagra) itp. Jednym ze skutecznych sposobów uniknięcia tych dolegliwości są regularne czyszczenia ko¬ści i stawów.
Kurację oczyszczenia kości i stawów należy przeprowadzać przez kolejne trzy dni, na co zużyjecie Państwo 15 g liścia laurowego.
1 dzień – 5 g liścia laurowego drobno pokruszyć, wrzucić do 300 ml wrzątku, gotować na małym ogniu 5 minut, następnie wywar wlać do termosu i odstawić na 5 godzin żeby się odstał. Płyn przecedzić, przelać do naczynia i pić małymi łykami, co 15-20 minut w ciągu 12 godzin.
Uwaga! Całego naparu od razu pić nie wolno!
2 i 3 dzień – tak samo jak w pierwszym dniu. W trakcie kuracji możecie jeść wszystko oprócz mięsa, jaj, mleka, żółtego sera, twarogu itp.
Podczas kuracji, w miarę wydalania soli i piasku, mocz może zmieniać barwę od zielo-nego do jasnoczerwonego. To normalne zjawisko. Kurację oczyszczenia stawów i kości należy stosować raz na rok w dwóch etapach z siedmiodniową przerwą.
Najlepszym okresem do przeprowadzania kuracji jest okres letnio-jesienny
Ostatnia5 lata 6 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.