WEW. HIGIENA CIAŁA cz 5 oczyszczanie nerek

  • Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu #13343 przez Nomad
Oczyszczanie nerek

Pożyteczne rady:
Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonych nerek:
1. Pojawienie się worków pod oczami.
2. Białe kropki na paznokciach.
3. Wilgotne dłonie.
Niektóre przyczyny nieprawidłowej pracy nerek:
• nagromadzenie śluzu, z którego powstają kamienie;
• rozszerzenie nerek od nadmiaru spożywanych płynów;
• zwężenie nerek od nadmiaru spożywania soli, mięsa, ryb, pieczywa, słodyczy, pro-duktów mącznych i rafinowanych.
Jeśli pod oczami pojawiają się worki, to świadczy o nadmiarze płynów i złogów tłusz¬czu w nerkach. Jeśli przy dotyku worek jest miękki, to świadczy o dużych ilościach spożywa¬nych płynów. Jeśli worek jest twardy, jest to spowodowane nadmiarem spożywania żółtego sera, tłustych produktów mlecznych, tłustego mięsa, słodyczy i tłuszczu zwierzęcego. Jeśli powieki są zaczerwienione, jest to oznaką tworzenia się kamieni.
Przy prawidłowej pracy nerek, człowiek powinien oddawać mocz 3-4 razy dziennie. Natomiast jeśli mocz oddajemy częściej, to należy zmniejszyć ilość spożywanych płynów. Kolor moczu powinien mieć barwę jasnego piwa. Jeśli kolor moczu jest bardzo jasny, to nale¬ży spożywać więcej soli, jeśli ciemny, to spożycie soli należy zmniejszyć.
Jeśli wokół oczu pojawiają się ciemnobrązowe koła, świadczy to o spożywaniu dużych ilości soli i produktów zawierających sole. W takich przypadkach należy przejść na dietę bez soli. Zamiast soli używać różnego rodzaju przypraw (suszony czosnek, pietruszka itp.)
Spośród wielu wariantów oczyszczania nerek omawiam cztery najbardziej skuteczne. Proszę wybrać ten, który Państwu najbardziej odpowiada. W trakcie wykonywania kuracji, niezależnie od wybranego wariantu, należy wyeliminować z jadłospisu produkty zawierające dużo białka, szczególnie: wątrobę, smażone i wędzone mięso, słone ryby, buliony mięsne, itd. Należy spożywać więcej sałatek, surówek, owoców, kiełków zarodków pszenicy. Sałatki można umiarkowanie solić, żeby stymulować funkcjonowanie nerek i unikać słodyczy, które zabu¬rzają ich czynności.
Wariant a
Oczyszczenie nerek powinno się przeprowadzać według wyżej podanej instrukcji oczyszczania wątroby za pomocą soków warzywnych lub soku jabłkowego.
Wariant b
Dobry wynik daje oczyszczenie nerek z użyciem mieszanki soków z marchwi, selera, korzenia pietruszki w proporcji (9 : 5 : 2). Pić po pół szklanki soków 3-4 razy w ciągu dnia, przez dwa tygodnie. Kurację prowadzić raz na rok w okresie letnio-jesiennym.170
Wariant c
W celu rozpuszczenia i rozdrobnienia do wielkości ziaren piasku wszystkich kamieni w organizmie stosuje się napar z owoców dzikiej róży.
2 łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać 200 ml wody, gotować przez 15 minut, na-stępnie ostudzić. Potem przecedzić i pić po 1/3 szklanki 3 razy dziennie.
Czas trwania kuracji – 2 tygodnie. Co 3 miesiące powtarzać kurację.
Wariant d – Sok z korzenia pietruszki
Bardzo skuteczny środek przy schorzeniach układu moczowo-płciowego i kamieniach w nerkach (szczególnie wtedy, gdy w moczu znajduje się białko lub w nerkach jest infekcja). Sok z pietruszki jest jednym z najsilniej działających, dlatego też należy go spożywać oddziel¬nie, w czystej postaci, w ilości 30-50 g, raz dziennie, od października do stycznia.
Po wydaleniu kamieni z nerek należy przede wszystkim zmienić sposób odżywiania, ponieważ kamienie są tylko skutkiem. Główną przyczyną ich tworzenia się jest nadmiar kwasu moczowego i jego soli, które powstają w organizmie z takich przyczyn, jak: nadmiar spożycia pokarmu białkowego, siedzący tryb życia itd.
Dodatkowe warianty
Oczyszczenie nerek

Wariant a – Oczyszczenie pietruszką i selerem
1 kg korzenia pietruszki i 1/2 kg korzenia selera umyć, oczyścić i zmielić. Przełożyć do garnka o objętości 4-5 litrów, następnie do otrzymanej mieszanki dodać 1 kg miodu pszcze¬lego i 1 l ostudzonej, gotowanej wody. Postawić garnek na maleńkim ogniu i ciągle mieszając drewnianą łyżką, gotować póki nie zawrze. Następnie przykryć pokrywką i postawić na 3 dni do lodówki. Na czwarty dzień dodać jeszcze 1 1 gotowanej wody, znów podgrzać na ma¬leńkim ogniu do wrzenia, po czym ostudzić i jeszcze ciepły roztwór przecedzić. Otrzymany syrop przelać do butelek i przechowywać w ciemnym miejscu. Używać po 3 łyżki stołowe na 15 minut przed jedzeniem, 2 razy dziennie, dopóki syrop się nie skończy.
Wariant b – Oczyszczenie porzeczką
3 stołowe łyżki młodych liści porzeczki zalać 1/2 1 wrzątku, odstawić na 20 minut, a następnie liście odcisnąć i wyrzucić. Potem podgrzać roztwór na małym ogniu prawie do wrzenia i wsypać do niego 2 stołowe łyżki świeżych, mrożonych lub suszonych porzeczek. Odstawić na 3 godziny i pić po
1/2 szklanki w ciągu dnia maleńkimi łykami, zjadając porzeczki. Ten przepis można stosować przez cały rok, ponieważ oprócz oczyszczenia nerek, wywar z liści i owoców po¬rzeczki jest wspaniałą odżywką witaminową.

Osobiście robiłem oczyszczanie nerek sokiem z cytryn polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.