WEW. HIGIENA CIAŁA cz 4 Oczyszczanie wątroby

 • Nomad
 • Autor
 • Gość
 • Gość
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #13342 przez Nomad
Oczyszczanie wątroby

wg prof Tombaka
Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonej wątroby.
1. Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2. Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3. Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4. Zabarwiony na żółto spód języka.
5. Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.
Przyczyny nieprawidłowej pracy wątroby:
• nadmierne spożywanie posiłków i płynów,
• nadmierne spożywanie cukru, produktów cukrowych, owoców i alkoholu,
• nadmierne spożywanie tłuszczów, oleju roślinnego oraz tłustego mięsa,
• nadmierne spożywanie posiłków gotowanych i rafinowanych,
• nadmierne spożywanie chleba (świeżego) i wyrobów mącznych,
• przyzwyczajenie do spożywania posiłków przed snem lub w nocy.

Pożyteczne rady
1. Zmniejszyć ilość spożywanych posiłków.
2. Nie jeść śniadania.
3. Spożywać więcej gotowanych warzyw (30-40%) od ogólnej ilości posiłków na dobę.
4. Zimą należy jeść więcej kiszonej kapusty.
5. Jeść więcej twarogu, zsiadłego mleka, kefiru.
6. Spożywać wszystko świeżo przygotowane (nie jeść posiłków podgrzewanych lub z poprzedniego dnia).
7. Pić i starać się przygotowywać posiłki na topionej (według podanej wcześniej receptury)wodzie.
Przy oczyszczaniu wątroby czyścimy także pęcherzyk żółciowy i trzustkę.
Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. To „laboratorium chemiczne”, od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i w końcu naszej psychiki. U większości osób, które przyzwyczaiły się do spożywania mieszanych produktów, już w wieku 5 lat wątroba jest częściowo wypełniona kamieniami, „korkami” cholesterolu, „łuskami” bilirubiny (pozostałości czerwonych krwinek, które obumarły i z różnych przyczyn nie zostały wydalone z organizmu).
Obecnie istnieje wiele preparatów, które mogą poprawić funkcjonowanie wątroby, ale żaden preparat nie daje takich odczuwalnych efektów jak zabieg jej oczyszczenia. Ludzie, którzy przez kilkadziesiąt lat cierpieli na kamienie w pęcherzyku żółciowym i powinni byli przejść operację, po oczyszczeniu wątroby pozbyli się kamieni raz na zawsze. Operacja nie była potrzebna.
Dość często stan wątroby może niszcząco wpływać na pracę serca. Pozwolę sobie przytoczyć przykład z mojej praktyki naturalnego uzdrawiania.
Kobieta w wieku 36 lat z chorobą serca, blada, chuda, miała trudności z oddychaniem, nie mogła chodzić. Lekarze zaproponowali jej operację: usunięcie części aorty i zastąpienie jej naczyniem biodrowym, przy czym uprzedzili ją, że procent pomyślności operacji jest nieduży 30-40%. Kobieta zgłosiła się do naszego centrum z prośbą o pomoc. Po diagnostyce stwierdziliśmy u niej dość znaczną niewydolność wątroby. I jaki sens miałaby ta operacja? Przecież w jej naczyniach płynie „brudna”, gęsta, kwaśna krew. Nawet jeśli operacja przebiegnie pomyślnie, to za 5-7 lat będzie to samo. Przeszczep naczyń to tylko walka ze skutkiem, a przyczyna leży w jakości krwi. Jeśli krew się oczyści, oczyści się cały system, przez który ona płynie.
Kobieta przeprowadziła kurację oczyszczenia jelita grubego i wątroby, przy czym wątrobę przeczyściła trzy razy. Po trzech miesiącach stała się innym człowiekiem – zdrowa, pogodna i radosna.
Wiele osób naiwnie sądzi, że ich wątroba jest w porządku. To duży błąd. Na własnym doświadczeniu i doświadczeniu pacjentów przekonałem się, że tak nie jest. Kamienie żółciowe siedzą w wątrobie bardzo mocno. Po jej pierwszym i drugim oczyszczeniu kamieni nie było, były „koreczki” cholesterolowe (podobne do ciemnozielonych wałeczków), kawałki pleśni (podobne do pajęczyny). Po trzecim czyszczeniu zszedł półlitrowy słoik kamyczków, a także dużo starej żółci, ciemne płatki i inne „brudy”. A przecież wszystko to jest w wątrobie u każdego z nas. Im jesteśmy starsi, tym tego brudu jest więcej. Kiedy pozbędziemy się tego wszystkiego, od razu poczujemy się lżej, odczujemy prawdziwą odnowę całego organizmu. Jednym słowem, oczyszczenie wątroby jest rzeczą naturalną i niezbędną dla każdego człowie¬ka jak generalne porządki w mieszkaniu.
Na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia, a także opinii specjalistów leczących naturalnymi metodami, mogę z przekonaniem stwierdzić, że jeśli kuracja oczyszczająca wątrobę jest przeprowadzana ściśle według opisanych zaleceń i instrukcji, żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowano.


Instrukcja metodyczna oczyszczenia wątroby

Uwaga! Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego stosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów!
Etap pierwszy. Wcześniejsze przygotowanie – „złagodzenie” organizmu. „Złagodzenie” organizmu można osiągnąć korzystając z sauny (suchej lub parowej) lub biorąc gorącą ką¬piel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 2 (5-7 dni przed oczyszczeniem wątroby). Najważniejsze, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie „zła-godzenie” proszę przeprowadzić na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym.
Etap drugi. Przez 2-3 dni przed oczyszczeniem żywić się głównie produktami pocho-dzenia roślinnego. Wykluczyć z jadłospisu mięso (każdego rodzaju) i ryby. Można spożywać: jaja, tłusty ser, produkty mleczno-kwaśne (zsiadłe mleko, kefir, jogurt, biały ser).
Etap trzeci. Zabieg lepiej przeprowadzić pod koniec tygodnia (piątek – sobota lub sobota – niedziela).
Do zabiegu potrzeba:
• 200 ml oleju roślinnego, każdego gatunku (ja wolę olej z pestek winogron),
• 6 cytryn średniego rozmiaru (około 1 kg),
• ząbek czosnku do wąchania,
• dwa kieliszki po 50 ml każdy (można użyć plastikowe),
• termofor lub poduszka elektryczna,
• słoik z zakrętką.
Zabieg oczyszczania trwa dwa dni.
Dzień pierwszy
• Ostatni posiłek powinien być do godziny 14.00.
• Po godzinie 14 nic nie jeść.
• Przy poczuciu głodu pić tylko soki! (najlepiej świeżo przygotowane – marchwiowy, jabłkowy lub przegotowaną wodę).
• Jeżeli poczujecie osłabienie przede wszystkim nie denerwujcie się. Jest ono spo-wodowane oczyszczaniem organizmu, który nie mając pożywienia „zaczął się odżywiać” trującymi was toksynami. Aby się od nich uwolnić należy mu pomóc. Jak najwięcej w ciągu dnia spacerować, ciągle być w ruchu, żeby energia nie była tracona na rozgrzewanie organizmu (należy spacerować w ciepłym ubraniu).
• Jeśli pod wieczór będzie was boleć głowa zróbcie natychmiast lewatywę. Jeśli ból nie ustąpi wypijcie jedną szklankę gorącej, przegotowanej wody, dodając do niej łyżeczkę miodu i łyżeczkę octu jabłkowego. Tylko w ostateczności użyjcie środka przeciwbólowego.
• Na noc obowiązkowo zrobić lewatywę-1 1/2 litra wody, 1/2 łyżki soku z cytryny.
Dzień drugi
• Po przebudzeniu się możecie wypić szklankę gorącej, przegotowanej wody małymi łyczkami.
• Zrobić lewatywę (11/2 litra wody, 1/2 łyżki soku z cytryny) i iść na spacer.
• Do godziny 14 można pić soki (marchwiowy, jabłkowy lub ich mieszankę).
• O godzinie 14 odłączyć telefon, nie wykonywać żadnych obowiązków związa¬nych z domem lub pracą. Unikać nieprzyjemnych rozmów, stresowych sytuacji. Wyłączyć się całkowicie (skupić na sobie).
• Między godzinami 15.00 i 18.00 należy położyć się kilka razy na 20-30 minut. Rozluźnić się, spróbować przypomnieć sobie najpiękniejsze, najprzyjemniejsze chwile Waszego życia. W tym czasie podgrzewać wątrobę termoforem lub podusz¬ką elektryczną. (Na wszelki wypadek przypominam: wątroba znajduje się z prawej strony, dwa palce w dół od ostatniego żebra.)
• O godzinie 18.00 do naczynia z gorącą wodą wstawić butelkę z olejem (niech się powoli nagrzewa).
• 6 cytryn na kilka minut (10-15) włożyć we wrzątek (będą bardziej soczyste).
• W tym czasie weźcie ząbek czosnku, wyciśnijcie do słoika, nakryjcie pokrywką i odstawcie.
• Cytryny pokroić na połówki i przez sitko wycisnąć sok.
• Przygotujcie pościel, w której będziecie przebywać w trakcie zabiegu.
O godzinie 18.30 powinny być przygotowane:
• 2 kieliszki po 50 ml (jeden do oleju drugi do cytryny),
• elektryczna poduszka lub termofor,
• olej 200 ml,
• sok z cytryny 100-15 Om 1.
O godzinie 18.30 wziąć prysznic trwający 10 minut, dobrze rozgrzać ciało i położyć się.
Dalej wszystkie „kroki” zabiegu należy wykonać ściśle według podanego niżej rozkładu:
godzinie 19.00 wstać, nalać do jednego kieliszka oleju (40 ml) do drugiego soku z cytryny (20-30 ml).
Wypić olej i natychmiast popić sokiem z cytryny.
Potem należy znów się położyć i rozgrzewać wątrobę.
19.15 znów wypić olej (40ml) i sok z cytryny (20-30 ml). Położyć się i podgrzewać
wątrobę, i tak co 15 minut, dopóki nie wypijecie Państwo całego oleju i całego soku.
Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) pojawią się nudności, otworzyć słoik z czosnkiem i go wąchać. Jeśli nudności nie znikną, proszę się ograniczyć do już wypitej ilości. Następnie należy się położyć do łóżka na prawy bok, położyć po-duszkę elektryczną lub termofor na wątrobę i oglądać telewizję lub czytać.
Okres od 21.00 do 23.00 jest najbardziej nieprzyjemny. Może pojawić się zgaga, słabość, pocenie się. Należy to przetrzymać (zdrowie jest tego warte). U niektórych osób, szczególnie ze słabo „pracującą wątrobą” może pojawić się uczucie „oddycha-nie wątroby” (lekkie telepanie pod prawym żebrem).
Przede wszystkim nie bać się, uspokoić się, „porozmawiać” z wątrobą, przeprosić ją za krzywdę, którą jej nieświadomie robicie. „Ona” was zrozumie i na pewno wam wybaczy. Wtedy poczujecie ulgę i spokój w całym ciele.
Pomiędzy godzinami 21.00 i 24.00 najlepiej nie chodzić, a więcej leżeć.
Około godziny 1.00 w nocy poczujecie parcie. Idźcie do ubikacji. Po wypróżnieniu zróbcie lewatywę, a potem połóżcie się spać. Chcę zaznaczyć, że zdarzają się przy-padki, kiedy parcie i wypróżnienie jelita następuje rano. Dlatego jeśli pomiędzy godzinami 1.00– 3.00 w nocy nie czujecie parcia śmiało połóżcie się spać. Wyniki otrzymacie po przebudzeniu.
Jak już pisałem organizm każdego z Was jest indywidualny i dlatego obserwujcie jego "zachowanie”, postępujcie kierując się własnym rozumem i moimi wskazówkami.

Kilka uwag dotyczących oczyszczania wątroby
1. Czasem po wypiciu 3-4 porcji oliwki zdarzają się wymioty, to znak, że najpierw oczyścił się żołądek. To się może zdarzyć podczas pierwszego zabiegu oczyszcza-jącego, to nic strasznego. Zabieg należy ukończyć. I czekać na wyniki.
2. Podczas oczyszczania trzeba być spokojnym i rozluźnionym (zrelaksowanym). Kiedy wątroba jest silnie zanieczyszczona i wydala z siebie „nieczystości”, możecie Państwo poczuć, że wątroba jak gdyby „oddycha”. Proszę się nie bać, bo strach po-woduje skurcze naczyń i przewodów żółciowych, co również może być powodem wymiotów.
3. Następnego dnia po oczyszczeniu, niektóre osoby mogą odczuwać lekkie zmę¬czenie, ale już pod wieczór wszystko wróci do normy. Przeważnie większość osób z rana odczuwa przypływ energii, sił i chęci do życia.
4. Jeśli po zakończeniu zabiegu następnego dnia w okolicy wątroby czujecie ciężar to należy czyszczenie wątroby powtórzyć po dwóch tygodniach.
5. Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy na pewno zapytałyby, czy mogą oczyścić wątrobę. Nie tylko mogą, ale jest to konieczne!
6. Oczyszczenie wątroby specjalnie opisałem tak szczegółowo – bo to jest jakby mała operacja bez użycia skalpela, do której należy się dobrze przygotować za¬równo pod względem organizacyjnym, jak i psychicznym.
7. Jeżeli podczas zabiegu poczujecie słabość lub mdłości (przy piciu oleju) należy, co jakiś czas otworzyć słoik i wąchać czosnek.
Teraz w skrócie przypomnimy sobie najważniejsze „kroki” zabiegu:
Dzień pierwszy
a) Nic nie jeść po godzinie 14.00. Potem pić sok marchwiowy lub jabłkowy w dowolnej ilości, ale nie więcej niż pół szklanki za jednym razem.
b) Wieczorem lewatywa.
Drugi dzień
a) Rano lewatywa.
b) Pijemy soki, ale do 14.00.
c) Od godziny 15.00 do 17.00 nagrzewamy wątrobę.
d) O godzinie 18.30 bierzemy prysznic.
e) Godzina 19.00,19.15,19.30,19.45,20.00 pijemy 40ml oleju, popijając 20-30ml soku z cytryny.
f) Od 20.00 do 23.00 nagrzewamy wątrobę. Starać się jak najmniej chodzić.
g) Po opróżnieniu jelita pomiędzy 1.00 a 3.00 w nocy robimy lewatywę.
h) Rano po przebudzeniu robimy lewatywę.
i) Zjedzcie lekkie śniadanie z produktów roślinnych, owoców i warzyw. Można zjeść kaszę na wodzie. Na obiad zupę wegetariańską, jarzynową. Na kolację pieczone lub gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryż z duszonymi warzywami itp. Od następnego dnia rozszerzajcie menu.

Ile razy należy czyścić wątrobę?
Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze, ponieważ organizm traci dużo sił. Zwykle jest wydalane dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych „koreczków”, ale kamieni może nie być. To nie oznacza, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest silnie zanieczyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawią się kamienie. Drugie oczyszczanie jest już łatwiejsze. Powinno się ono odbyć po 3-4 tygodniach. Następne oczyszczenia proszę przeprowadzać raz na 3 miesiące. W ciągu pierwszego roku powinny być minimum 4 czyszczenia – maksimum 7. Potem kontynuować raz na rok.
Czytelnik może zadać słuszne pytanie: po co tak często przeprowadzać kurację pierw-szych czterech oczyszczeń wątroby? Wątroba składa się, z czterech części i w ciągu jednego zabiegu oczyszczania zdąży się oczyścić tylko jedna część, w ciągu drugiego – druga itd. Jeśli
zmienią Państwo sposób odżywiania się to po każdym z oczyszczeń będą się z Państwa sy¬pać kamienie jak w kamieniołomach. Kolejne oczyszczania są niezbędne jeszcze, dlatego że kamienie w wątrobie i przewodach żółciowych osadzały się powoli przez wiele lat, stając się gładkie, przyjmowały kształt przewodów żółciowych (proszę sobie przypomnieć kamienie na plaży oszlifowane przez morską wodę). Dlatego one Państwu nie zawsze dokuczają bóla¬mi, tylko przeszkadzają wątrobie normalnie funkcjonować. Przeprowadzając oczyszczanie, rozdrabniacie kamienie, które zaczynają się poruszać, ich kształt i położenie się zmienia. W czasie kolejnych oczyszczeń kamienie będą swobodnie wydalane. Tak naprawdę to, co nazywam potocznie kamieniami – kamieniami nie jest. Prawidłowo należałoby powiedzieć, że są to miękkie granulki, konsystencji plasteliny, wielkości grochu, fasoli lub czasami orzecha włoskiego.

Odżywianie po oczyszczeniu wątroby
Należy wiedzieć, jakie produkty w nadmiarze są szkodliwe dla wątroby i ograniczyć ich spożycie. Są to: smażone mięso, ostre tłuste przekąski (szczególnie zimne), żywność boga¬ta w skrobię – biała mąka, słodkie pieczywo, ciastka, herbatniki. Przy schorzeniach wątroby należy ograniczyć ocet, pieprz, musztardę, rzepę, rzodkiew, smażoną cebulę, kawę, kakao. W celu wzmocnienia chorej wątroby należy pić soki (burak + marchew), w proporcji 1 : 4, do 0,5 1 dziennie. Wątrobie są niezbędne witaminy A, C, B, K, które w dużej ilości znajdują się w żółtku kurzego jaja, maśle śmietankowym, twarogu, pomidorach, burakach, marchwi, kabaczkach, kalafiorze, winogronach, arbuzie, truskawkach, jabłkach, suszonych śliwkach, kiełkach pszenicy, w dzikiej róży, porzeczkach.

Pożyteczne rady
Przy procesach zapalnych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym bardzo pożyteczna jest uzdrawiająca „kasza”, którą przyrządza się w następujący sposób: 100 g kiełków pszenicy, 100 g gotowanych buraków, 100 g gotowanej marchwi, 100 g suszonych moreli. Wszystko skręcić w maszynce. Do masy dodać 2 łyżki soku z cytryny i trochę miodu. W smaku masa powinna być przyjemnie kwaskowa. Masło śmietankowe i olej roślinny starajcie się Państwo dodawać tylko do gotowych potraw, nie w procesie obróbki kulinarnej.

Oczyszczenie wątroby przy pomocy soków warzywnych

Wyżej opisane oczyszczenie wątroby przy pomocy oleju i soku z cytryny jest najbardziej skuteczne, ale są osoby, które nie są w stanie wypić oleju, mało tego, one nawet nie znoszą jego zapachu. Co wtedy robić? Oczyścić wątrobę mieszankami soków warzywnych. Jest to kuracja dłuższa i mniej skuteczna. W trakcie kuracji nie jeść mięsa i jego pochodnych.
1.Przygotować mieszankę soków z marchwi, buraka, świeżego ogórka według proporcji 10 : 3 : 3, (w ilości 250 g + 75 g + 75 g).
2.Pić w ciągu dnia 3-4 razy po 1/2 szklanki
3.Kurację przeprowadzać należy przez 2 tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzać 4 kuracje po 14 dni, co 3 miesiące, potem raz w roku.

Oczyszczenie wątroby sokiem jabłkowym

Sok jabłkowy wspaniale oczyszcza organizm, szczególnie wątrobę, nerki i woreczek żółciowy.
Używać należy tylko świeżo przygotowanego soku (soki wytwarzane przemysłowo nie dają oczekiwanego efektu). Jabłka powinny być słodkie, ale można dodać trochę kwaśnych (antonówek). Smak soku powinien być przyjemny. Sok należy pić małymi łyczkami. Każdy łyczek potrzymać chwilę w jamie ustnej, aby dobrze wymieszał się ze śliną. Po spo¬życiu soku niektóre osoby (mające zakłóconą mikroflorę układu pokarmowego) mogą mieć nieprzyjemne odczucia żołądkowe. Czasem mogę pojawić się wzdęcia. W takim przypadku sok przed spożyciem trzeba bardzo dokładnie odfiltrować z drobinek miąższu. Oprócz tego należy przygotować układ pokarmowy do przyjmowania nadmiaru kwasu. W tym celu przed przeprowadzeniem kuracji poleca się przez tydzień pić 1/2 szklanki soku na 15 minut przed każdym posiłkiem. Samą kurację przeprowadzać 3 dni i przez ten czas niczego nie jeść. Korzystnie byłoby zażywać więcej ruchu na świeżym powietrzu.
W ciągu całego dnia można pić tylko sok z jabłek.
Pierwszy dzień:
godzina 8.00 rano – 1 szklanka soku jabłkowego,
godzina 10.00 rano – 1 szklanka soku,
godzina 12.00 w południe – 2 szklanki soku,
godzina 2.00 po południu – 2 szklanki soku,
godzina 4.00 po południu – 2 szklanki soku,
godzina 6.00 po południu – 1 szklanka soku,
godzina 8.00 wieczorem– 1 szklanka soku.
Drugiego i trzeciego dnia należy postępować tak samo. Jeżeli w czasie trwania kuracji nie nastąpi wypróżnienie, należy wypić zioła przeczyszczające, a najlepiej zrobić lewatywę.

Oczyszczenie wątroby

Często pojawia się pytanie, jak oczyścić wątrobę nie używając wyżej opisanych sposobów. Nie wszyscy mogą przez 2 dni pić jedynie soki lub wypić 200 ml oleju, co dotyczy szczególnie dzieci. Dla tych wszystkich proponuję następujący przepis. Jego realizacja jest trochę skomplikowana, więc proszę dokładnie zapoznać się z metodyką i dawkowaniem.

Metodyka oczyszczenia wątroby (bez zastosowania oleju) dla osób starszych i dzieci
Zestawy nr 1 i 2 należy przygotowywać jednocześnie! (w odstępie nie większym niż jedna godzina).
Zestaw nr 1. Trzy szklanki owsa zmielić i wsypać do 5-litrowego emaliowanego garn¬ka, a następnie zalać 4 litrami zimnej wody. Zamknąć wieczkiem i odstawić na 24 godziny.
Zestaw nr 2. Potem przygotować drugi zestaw: szklankę owoców dzikiej róży rozdrobnić i przełożyć do 2-litrowego garnka, po czym zalać litrem wrzątku. Zamknąć wieczkiem, owinąć ręcznikiem i odstawić na 24 godziny.
Po 24 godzinach do garnka z owsem dodajemy 2 stołowe łyżki pęczków brzozy i 3 łyż¬ki stołowe liści maliny. Stawiamy garnek na ogniu, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 15 minut. Następnie należy dodać 2 stołowe łyżki kukurydzianych włosków (włoski okrywające kolbę po odwinięciu liści) i gotować na małym ogniu jeszcze przez 15 minut. Następnie mieszaninę odstawić na 45 minut i ostrożnie, żeby nie zmącić, przecedzić.
Po 24 godzinach przecedzić zestaw nr 2. Połączyć otrzymany roztwór z zestawem nr 1 i otrzymujemy środek do oczyszczenia wątroby dorosłego człowieka.
Jeśli przygotowujecie mieszankę w celu oczyszczenia wątroby u dzieci, to powinniście zmniejszyć ilość składników według następujących proporcji:
od 1 do 3 lat– 10 razy,
od 3 do 6 lat– 8 razy,
od 7 do 10 lat– 6 razy,
od 10 do 15 lat– 4 razy.
Otrzymaną mieszankę przelać do butelek i trzymać w lodówce lub w suchym, ciem¬nym i chłodnym miejscu. Mieszankę należy przyjmować po 150 ml 4 razy dziennie, na 30 mi¬nut przed jedzeniem (w trakcie prowadzenia kuracji starać się jeść 4 razy dziennie, niedużymi porcjami). Ostatnie użycie mieszanki nie później niż o 19.00. A teraz dawki dla dzieci:
od 1 do 3 lat — 1 łyżeczka od herbaty 4 razy dziennie, przez 2 tygodnie;
od 3 do 5 lat — po 2 łyżeczki od herbaty 4 razy dziennie, przez 2 tygodnie;
od 5 do 7 lat — po 1 stołowej łyżce 4 razy dziennie, przez 2 tygodnie;
od 7 do 10 lat — po 2 stołowe łyżki dziennie, przez 2 tygodnie;
od 10 do 15 lat — po 4 stołowe łyżki dziennie, przez 2 tygodnie;
powyżej 15 lat — po 150 ml 4 razy dziennie, póki nie skończy się mieszanka.
Kurację należy przeprowadzać raz na rok.
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #16056 przez SARA
Nomad ,muszę to zastosować - oczyścić sobie wątrobę .Jak przeżyję to się odezwę ( żartowałam bo jestem łakomczuchem ) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Nomad
 • Autor
 • Gość
 • Gość
5 lata 5 miesiąc temu #16074 przez Nomad
Sara nie zartuj tylko jedź z tematem!

... jesteś z tym zagadnieniem dzisiaj juz którąś osobą (zabawne). Jeśli przeczytacie i zrobicie to w 100% gwarantuje poprawę samopoczucia. Podstawa są zmiany w diecie i nawyki.

Oczyszczanie duże wyzeczenia, jeszcze wiekszym jest rezygnacja ze zdrowia ile czasu trzeba stracic na lekarzy! o kasie nie wspomnę...

.. czasem trzeba cos zrobić to kilka razy Zobacz to forum.preppersi.pl/forum2/greenpower/116...ehr-clark.html#12720

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #19708 przez Pestka
Strasznie dużo czynności do wykonania... Zestresowałabym się raczej to wykonując chociaż nie wątpię, że może to być pomocne... Niestety mam rodzinę, która nie da mi spokoju na dwa dni :(

Czy są jakieś metody na oczyszczenie wątroby dla osób zapracowanych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • bigdady69
 • Gość
 • Gość
5 lata 3 miesiąc temu #19709 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic WEW. HIGIENA CIAŁA cz 4 Oczyszczanie wątroby
Są ,Nomad gdzies tu to opisał w dziale ,jak sam oczyszczał wątrobę ,i pokazał efekty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #19825 przez Pestka
Nie mogę tego znaleźć w tym dziale a gdy sprawdzałam posty Nomada to wyświetliło mi ponad 600 i też ciężko się przekopać :) Gdyby komuś się przypomniało to chętnie zobaczę link (może być na pw) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.