WEWNĘTRZANA HIGIENA CIAŁA cz 2 jelito grube

  • Nomad
  • Autor
  • Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #13339 przez Nomad
Jelito grube wg prof Tombak


Niektóre objawy zanieczyszczonego jelita grubego: zaparcia, wzdęcia brzucha, skór¬ne egzemy, wągry, alergie, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu i skóry.
Pożyteczne rady:
1. Ograniczyć spożywanie następujących produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
2. Pić rano i wieczorem po 1 szklance kefiru.
3. Dokładnie żuć pokarmy (każdy kawałek pokarmu żuć od 35 do 50 razy).
4. Nie popijać w trakcie jedzenia.
5. Zmniejszyć spożywanie kawy i herbaty.
Test na sprawdzenie prawidłowej pracy jelita grubego:
Należy wypić 2 łyżki stołowe świeżego soku z buraka. Jeśli po 4 godzinach mocz za-barwi się, to oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.
Oczyszczanie jelita grubego.
Temat lewatywy chciałbym omówić dokładniej, gdyż jest to jeden z najbardziej skutecznych (w warunkach domowych) sposobów oczyszczania organizmu z toksyn.
Niektórzy specjaliści ostrzegają, że przemywanie jelita grubego prowadzi do zniszczenia zdrowej mikroflory. Nie mogę się z tym zgodzić. Przy trybie życia, jaki prowadzimy (mam na myśli sposób odżywiania małą ruchliwość itp.) ilości spożywanych leków (szczególnie antybiotyków), znalezienie człowieka ze zdrową mikroflorą jest praktycznie niemożliwe. Myślę, że nie pomylę się jeżeli powiem, że 90% społeczeństwa ma zwyrodniały układ pokarmowy i naruszoną mikroflorę. Znany na całym świecie amerykański lekarz Walker (żył 106 lat), któ¬ry przez 50 lat używał lewatywy w leczeniu różnych chorób, mawiał: Nie ma prostszego i bar¬dziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych „brudów” niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej. Nasi starożytni przodkowie używali lewatywy w celu utrzymania higieny wewnętrznej swojego ciała. W manuskrypcie „Świętej Ewangelii Jezusa Chrystusa według św. Jana” uzdrawiacz tak zwraca się do chorych: „Synowie człowieczy, wy zapomnieliście, czyimi jesteście dziećmi”. Waszą matką jest Ziemia. I wszyscy, którzy żyją na Ziemi muszą żyć według praw natury. Zdrowie – to naturalny stan człowieka. Choroba – to odpowiedź natury na nierozumne zachowanie człowieka. Żeby stanąć na drodze zdrowia, poproście "Matkę-Ziemię" o pomoc, trzech sprzymierzeńców: "Anioła-Wodę, Anioła-Powietrze. Anioła-Światło". Jako pierwszy przyjdzie z pomocą Anioł-Woda. Znajdźcie dużą dynię z wydrążoną łodygą o wzroście człowieka, oczyśćcie ją wewnątrz, napełnijcie wodą z rzeki ogrzanej Słońcem. Powieście dynię na drzewie, a chylcie głowę nisko do Ziemi. "Módlcie się" do Matki-Ziemi, żeby wybawiła Was „od grzechów”, które popełniliście z obżarstwa. Kiedy woda, opłukawszy jelita, z Was wyjdzie, zobaczycie na własne oczy, poczujecie własnym nosem, będziecie mogli dotknąć własnymi palcami, jakie ohydne brudy nosiliście w sobie. Jak może być wasze ciało zdrowym, a rozum nieotumanionym? I tak postępujcie cały tydzień, powstrzymując się przed sytym jadłem. Dopiero wtedy poznacie, jakie to szczęście żyć w czystym ciele.
Praktyka świadczy o tym, że bynajmniej nie każdy człowiek z samozaparciem i gotowością zaczyna stosować te zabiegi. Dlatego też należy głęboko uświadomić sobie, że tylko w ten sposób będziecie Państwo mogli pozbyć się „brudów”, zgromadzonych w jelicie grubym. Dla wielu osób zabieg ten, wydaje się wstrętny, chociaż nie odczuwają żadnego wstrętu, „nosząc” w sobie kilka kilogramów gnijących kamieni kałowych, woń których jest nieporównywalna z żadną zawartością ścieków kanalizacyjnych. Inni natomiast rezygnują z zabiegów, ponieważ trzeba je rzeczywiście wykonywać na kolanach, a pozycje, tę przyjmować im nie-wygodnie lub trudno, albo też nie mają gdzie. Wymówki znajdują się różne. I dopiero pod groźbą noża chirurga lub jeszcze gorzej – śmierci, człowiek szybko zgadza się doprowadzić do porządku. Na szczęście są tacy, którzy z gotowością i bez problemów godzą się na przemy¬wanie jelita grubego.
Dlatego też, zanim przejdę do istoty sprawy, proszę zapamiętać i wziąć sobie do ser¬ca dwie zasady. Po pierwsze, wyrobić w sobie świadome pragnienie pozbycia się złogów,które są przyczyną wielu chorób. Po drugie, ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń, aby niechcący nie zaszkodzić sobie i osiągnąć większą korzyść.

Technika przemywania jelita grubego – Lewatywa

Do 1 1/2-2 litrów przegotowanej wody (ochłodzonej do temperatury ciała) wlać jedną, dwie łyżki soku z cytryny. Sok należy odcedzić przez sitko, aby nie było miąższu i pestek. Wlać to wszystko do irygatora (wlewnika gumowego).
Powiesić irygator i posmarować koniec rurki i odbyt olejem roślinnym, ponieważ jest on produktem naturalnym, nie blokującym porów skóry. Wazelina, krem lub mydło się do tego nie nadają. Następnie należy przyjąć „pozycję tygrysa”, to znaczy oprzeć się na łokciach i kolanach, trochę rozstawić nogi, postarać się całkowicie rozluźnić brzuch. Koniec rurki prawą
lub lewą ręką wprowadza się niegłęboko do odbytu i woda spływa . Oddychać należy głęboko przez szeroko otwarte usta. Po 1-2 minutach lub kiedy worek jest pusty, można się podnieść. (Jeżeli woda nie będzie swobodnie ściekała należy ścisnąć wężyk prawą ręką, aby odciąć dopływ wody, poczekać kilka sekund i puścić wężyk).
Ale to nie koniec zabiegu. Wodę w jelicie grubym należy choć trochę wstrząsnąć. W jaki sposób? Mogą Państwo poskakać lub potrząsnąć dolną część brzucha rękoma – jednym słowem, postarajcie się, by to wasze „naczynie” choć trochę się przepłukało. Potem połóżcie się na plecach i czekajcie. Po 2 do 10 minut poczujecie parcie. Wtedy należy iść do ubikacji. Wziąć ze sobą książkę lub gazetę i siedzieć minimum 15-20 minut dopóki nie poczujecie, że woda zeszła. Sygnałem, że woda całkowicie wyszła z jelita grubego jest oddanie moczu.
Na początku dobrze jest naprawdę przyjrzeć się temu, co zmyje się z wodą. Widok jest, mówiąc wprost, nieprzyjemny. Tym niemniej właśnie ten efekt najbardziej przemawia.
Zabieg przemywania jelita grubego należy wykonywać w następujący sposób:
w pierwszym tygodniu – codziennie
w drugim tygodniu – co drugi dzień
w trzeci tydzień – co dwa dni
w czwartym – dwa razy w tygodniu
Większość z Państwa pod koniec czwartego tygodnia po własnym wyglądzie i zapachu wydzielin łatwo się zorientuje, że uporał się z zadaniem. Teraz, żeby utrzymać ten stan czystości, wystarczy przepłukiwać jelito grube raz w tygodniu, ale regularnie do końca życia.
Zastanówmy się, co się stało. Odświeżyliście Państwo swoje korzenie. Sprzątnęliście złogi kamieni kałowych, „zgniliznę”, pleśń, produkty fermentacji. Teraz te oczyszczone „korzenie” zaczęły pobierać ze strawionego pokarmu czyste substancje do tworzenia nowych komórek. Zakończył się proces przedostawania do organizmu szkodliwych substancji, w tym rakotwórczych toksyn i innych „paskudztw”. Zaczęła oczyszczać się krew.
Teraz szybko poprawia się odżywianie wszystkich organów, a czysta krew zaczyna rozmywać złogi szkodliwych substancji, odłożonych przez nią w ciele wcześniej. Stopniowo powracają na swoje miejsca przemieszczone organy, normalizuje się ich działanie. Rozciągnięty, bezwładny, atroficzny worek jelita grubego wisi. Trzeba go ponownie nauczyć pracować, przemieszczać masy pokarmowe, zmusić go do przyjęcia naturalnej formy.
W tym celu w okresie robienia lewatyw (a także w ogóle) bardzo korzystnie jest jeść kaszę. Kasza powinna być z gatunku otrębowych. Gotować ją należy koniecznie w wodzie. Jednorodna masa strawionej kaszy równomiernie zajmie objętość jelita grubego, nada mu właściwy kształt.
Uwaga! W żadnym wypadku proszę nie gotować kaszy na mleku i nie spożywać kaszy manny.
Opowiedziałem o lewatywie Walkera jako o najprostszym i efektywnym sposobie po-zbycia się z jelita grubego złogów kamieni kałowych. Na koniec kilka uwag dotyczących tego zabiegu.
1. Na początku u wielu osób taka ilość wody (1 1/2 do 2 litrów) wywołuje strach. Dlatego informuję: w jelicie grubym (mam na myśli czyste i zdrowe) mieści się mniej więcej trzy i pół litra wody. Tak więc macie Państwo jeszcze dużo zapasowe¬go miejsca. Co się zaś tyczy nieprzyjemnych doznań, to na początku one będą, tego nie unikniemy, ale potem całkowicie znikną. Należy chyba również zaznaczyć, że w przyszłości, kiedy jelita będą przepłukane, do celów profilaktycznych wystarczy jeden litr wody.
2. Dlaczego do wody dodajemy sok z cytryny? Rzecz w tym, że procesy fermentacji i gnicia zachodzą w środowisku zasadowym, lekkie zakwaszenie hamuje je, niszczy bakterie chorobotwórcze, stymuluje funkcjonowanie korzystnej i niezbędnej mi-kroflory. Oprócz tego kwas jest antytoksyczny, zabija pleśń, która jest wypłukiwana przez wodę i wydostaje się w postaci ciemnych strzępków.
Tym, którzy twierdzą, że dla nich ten sposób jest nie do przyjęcia, proponuję kilka in¬nych czyszczeń jelita grubego. Z góry jednak zaznaczam, że nie są tak skuteczne jak lewatywa.
Oczyszczenie jelita grubego
(kefirem, sokiem jabłkowym, surówkami z warzyw)
Pierwszy dzień: wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).
Drugi dzień: wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.
Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).
Trzeci dzień: w ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew,ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z suchar¬kami z czarnego pieczywa).
Stosować dwa razy w miesiącu.
Oczyszczanie jelita grubego owocami
1. Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g – wszystko to zmielić. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Spożywać wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce, póki się nie skończy. Kurację należy stosować raz na trzy miesiące.
2. Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze na noc dwie godziny po ostatnim posiłku. Stosować przez 14 dni.
3. Wieczorem do szklanki zsiadłego mleka włożyć dziesięć suszonych śliwek, odstawić na noc. Rano na czczo wypić zsiadłe mleko, zjeść śliwki. Następnie znowu zalać 10 suszonych śliwek zsiadłym mlekiem. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wypić zsiadłe mleko, śliwki zjeść. Kurację powtórzyć przez 10 dni. Stosować raz na trzy miesiące.
Wielu chorych panicznie usiłując uwolnić się od konieczności lewatyw, gotowych jest przyjmować leki przeczyszczające. Kategorycznie tego odradzam. Środki przeczyszczające odwadniają organizm, zabierając z jelit wilgoć. Mięśnie jelita grubego powinny pracować. Środki przeczyszczające po prostu wypłukują „zawartość” jelita, nie zmuszając mięśni do pracy, co prowadzi do atrofii tkanki mięśniowej jelita grubego.
W ostateczności grozi chronicznymi zaparciami. Zaś zwyczajne przepłukiwanie za pomocą irygatora przywraca i normalizuje pracę jelita grubego i ten, kto przeszedł fazę przepłukiwania, nie cierpi na zaparcia.
Wszystkie zabiegi zdrowotne należy wykonywać w określonej kolejności. Pierwszy krok do zdrowia, to właśnie ten, z którym się Państwo zapoznali. Jeżeli go nie zrobicie dalszej drogi nie ma. Mało tego: jeśli z niego zrezygnujecie i weźmiecie się od razu za wykonywanie kolejnych zabiegów, nie osiągniecie oczekiwanych rezultatów.
Aby było to zrozumiałe, uchylę rąbka tajemnicy dotyczącej następnego sekretu zdrowia: najlepszy wynik osiąga się przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad higieny wewnętrznej i rozumnym odżywianiu. Wtedy jesteście Państwo całkowicie zabezpieczeni przed jakimikolwiek chorobami. Ale sama tylko higiena wewnętrzna nie uchroni was przed potężnymi stratami energii na strawienie nieprawidłowo zjedzonego pożywienia. A samo tylko sensowne odżywianie nie obroni przed przedostawaniem się do organizmu, do krwi straszliwego koktajlu szkodliwych substancji. Jeszcze gorzej: wybór tylko racjonalnego pożywienia stymuluje wchłanianie szkodliwych substancji z nie-przepłukanych jelit, a samo oczyszczenie jelit będzie powodowało straty energii na strawienie niewłaściwego pokarmu. Wyjście jest jedno: trzeba zaakceptować cały kompleks proponowanych metod.
Po przeprowadzeniu cyklu oczyszczenia jelita grubego należy się nauczyć prawidło¬wo łączyć pokarm (link na dniach do łącze ....) i zadbać o odbudowę zdrowej flory bakteryjnej jelita grubego.
Ostatnia5 lata 6 miesiąc temu edycja: Nomad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.