Filtr Brita

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #8344 przez killer
Replied by killer on topic Filtr Brita
Filtr Brita używam na co dzień
jeden stopień filtracji
jedyny test jaki zrobiłem to na twardość wody
papierek jakiejś niemieckiej firmy pokazał 4 kwadraciki na czerwono bez filtrowania
po brita 4 zielone
papierek dostałem od koleżanki ze stoiska w "Port Łódź" firmy Ami
strona -> www.amii.pl/filtrydowody.php
jak coś to może jej przy truje żeby było coś taniej
póki co brity używam z pół roku czasu i w czajniku przynajmniej nie mam kamienia i już nie muszę używać kwasku cytrynowego do czyszczenia czajnika
ta podwójna osmoza z tego co wiem --tzn z jej wypowiedzi -- to zupełnie niszczy w wodzie złe i dobre "rzeczy"
a później uzdatnia tą wodę.
sporo miejsca zajmują te filtry .. w moim małym pierdolniku ciężko by to było zmieścić bo butla z gazem stoi pod zlewem ...
za jakiś czas może kupie to ustrojstwo wycyganie w lepszej cenie to powiem o efektach ...
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: killer od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kraver
  • Gość
  • Gość
6 lata 2 miesiąc temu #8347 przez kraver
Replied by kraver on topic Filtr Brita
W biurze mam taki trójstopniowy filtr do wody pod zlewozmywakiem - początkowo byłem ciut sceptyczny co do niego ale okazało się, że naprawdę działa. Woda z filtra jest naprawdę czysta i smaczna, łatwo to odczuć bo wszystkie ujęcia wokoło są ujęciami torfowymi i woda z nich jest raz, że żelazista jak cholera to dwa smakuje dość specyficznie. Problemem jest wymiana wkładów co jakieś pół roku (powinno być teoretycznie co trzy miesiące) - koszt jest niemały, ok. 200 zł. Britta stestowałem tak, że wlałem do niego wodę z kranu na hali produkcyjnej - ewidentnie pomogło - była czystsza ale posmak torfu pozostał.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8567 przez ti33ko22@gmail.com
Replied by ti33ko22@gmail.com on topic Filtr Brita
Co myślicie w ogóle o tych filtrach nawet do użytku domowego? Ja mam właśnie Britę i korzystam z niej już jakiś czas. Wydaje się być w porządku, ale mimo wszystko miewam wątpliwości...

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8589 przez killer
Replied by killer on topic Filtr Brita
im częściej masz wątpliwości tym częściej wymieniaj wkład
brita jest ok .. ja mieszkam sam więc naprawdę rzadko wymieniam .. a jak ty masz 4 osobową rodzinę to zapas filtrów wskazany bo pewnie szybko zauważasz powracający osad przy okazji kończenia się filtra
jak ktoś uważa że lepiej oszczędzać na zdrowiu to niech nie korzysta ... a ci co maja pod zlewem 2 filtry po ich wymianie niech zrobią foto i wstawią zobaczycie czy warto mieć filtr .. chociażby najtańszy

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #20767 przez Antoś Jones
Replied by Antoś Jones on topic Filtr Brita
To może i ja się wypowiem bo w końcu Brita to węgiel.
Węgiel aktywny do wody (cieczy) to ten sam węgiel który stosuje się do filtracji powietrza. Różnice w wyglądzie mogę pokazać jeśli adminy zezwolą na linki do mojej strony.
Tak więc węgiel w takim filtrze poprawi smak bo wyłapie związki chemiczne organiczne odpowiedzialne za zapach i smak (jak przy destylacji bimbru). Wyłapie również związki chemiczne z upraw i roli pod warunkiem, że będą to związki organiczne. Na pewno nie wyłapie bakterii i innych żyjątek bo nie do tego służy. Do oczyszczania mechanicznego służy coś innego.
Węgiel aktywny powstaje na bazie węgla drzewnego. Jest jego "abgrejdowanym" następcą i działa o niebo lepiej niż wcześniejsza "naturalna" wersja. W warunkach leśnych na pewno lepiej puścić wodę przez węgiel drzewny i zagotować niż tylko zagotować.
Im wolniej woda leci przez węgiel czyli im dłuższy czas kontaktu zanieczyszczonej wody z węglem tym lepiej.

Kiedyś do półtoralitrowej butelki PET z odciętym dnem wsypałem węgiel. W nakrętce dziurka 5mm. Poszło w to pół litra denaturatu. Efekt: denaturat w wersji deLux. Biały i pachnący :)

Oczyszczanie powietrza. Książki.

• bigdady69
  • Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu #20768 przez bigdady69
Replied by bigdady69 on topic Filtr Brita
ciekawe jak by tak przefiltrować taką zwykła najtańszą wódkę ,czy by wtedy była'' prima soft de lux ''?