PONTON

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #6811 przez Ewenk
Replied by Ewenk on topic PONTON
Przetestowałem wiele pontonów w swoim życiu.
Mogę polecić dwa, radziecki ponton wojskowy i pontony firmy KOLIBRI.
Prawie niezniszczone jak na pontony.

Na nic sprzętu kupa jak preppers d..a!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #21523 przez Hubercislaw
Replied by Hubercislaw on topic PONTON
Peleryna zwiadowcy pzw1 która pokazywał Fooky jest chyba najlepszym rozwiązaniem dla jednej osoby. Kiedyś znalazłem jeszcze jakiś ponton bundeswehry ale teraz nie mogę go znależć.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #21526 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic PONTON
Mnie uczono w wojsku że do przeprawy na drugi brzeg wystarczy pałatka żołnierska wypełniona sianem lub słomą dobrze obwiązana - na pewno wytrzyma pół godziny w wodzie.
Miałem okazję to przećwiczyć.

Pozdrawiam Mirek

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #21528 przez sinuhe777
Replied by sinuhe777 on topic PONTON
Temat już dość stary ale być może ktoś właśnie myśli nad zakupem pontonu podbnie jak kiedyś BowHunter.
Jako wędkarz i dość doświadczony wodniak odradzam absolutnie opcji pierwszego wyboru. Jest to typowa tzw. cerata. Tego typu pontony według mnie nadaja się tylko do zabawy na kapielisku. Natomiast jeśli ograniczają nas koszty to już lepiej poszukać tak jak doradza Ewenk w miare dobrym stanie ponton radziecki.
Drugi wybór jest już w porządku , tak samo pontony firmy kolibri są bardzo dobre, natomiast jeśli koszty nie grają roli to polecam pontony firmy BUSH.
Rozumiem że ma to być sprzęt ratunkowy, awaryjny ale pewnie mając już ponton wielu będzie z niego korzystać rekreacyjnie. Wtedy należy pamiętać że woda to żywioł. Dla własnego bezpieczeństwa jak również żeby nie narazić się na nieprzyjemności ze strony służb kontrolnych należy posiadać:
Łodzie do 3,5 m – kamizelka ratunkowa dla każdego członka załogi ( kamizelka asekuracyjna to nie kamizelka ratunkowa )
Łodzie od 3,5 m do 10 m - kamizelka ratunkowa dla każdego członka załogi, po dwa odbijacze na burte, bosak , apteczka, dodatkowo dla łodzi powyżej 4 m koło ratunkowe z rzutką
Ponton to wbrew pozorom bardzo bezpieczna jednostka pływająca ( bardzo stabilny).
Jeśli chodzi o przechowywanie. Bardzo ważne żeby ponton po użyciu dobrze wysuszyć przed złożeniem. Bez problemu może być przechowywany np. w piwnicy pod warunkiem że nie będą mu grozić gryzonie które lubią sobie pogryść plastik.
Dla osób które lubią przeanalizować każdy detal polecam fora wędkarskie ( np. jerkbait), temat wyboru dobrego pontonu jest tam częsty i dobrze opisany.