Gaz obronny

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #710 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Gaz obronny
Kolega mi to napisał. No na pijanych to średnio działa ale mnie piekło jak cholera:P

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #711 przez Effi
Replied by Effi on topic Gaz obronny
A jednak się odważył ;)

No tak nie od dziś wiadomo że alkohol znieczula :lol:

Cud pozornie nie możliwy a jednak się zdarza.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #712 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Gaz obronny
Na sobie wypróbowałem. No na osoby pod wpływem najlepszy jest paralizator.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #3463 przez LoneWolf
Replied by LoneWolf on topic Gaz obronny

Patryś napisał: Ja osobiście mam pistolet (glock) no ale nie noszę go, to tylko taka pamiątka po dziadku.

Czy ty właśnie przyznałeś się do posiadania nielegalnej broni na internetach ? :huh:

na zwierzęta super na psy szczególnie . Z ludźmi bywa różnie widziałem napitego typa w którego władowano cały pojemnik jakiegoś gazu a on wydawał się nie zniszczalny ....

Pewnie naćpany.

Co do gazów najpopularniejsze są w strumieniu i chmurze.
Warto nawet sprawić sobie oba takie.
Strumień sprawdzi się w zamkniętych pomieszczeniach czy przy wietrznej pogodzie na zewnątrz a chmurka wiadomo łatwiej trafić w psi nos czy w całą grupę napastników.
Polecam ze swojej strony gazy firm FoX i Sabre.
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: LoneWolf od.

• kraver
  • Gość
  • Gość
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #3471 przez kraver
Replied by kraver on topic Gaz obronny
W trakcie mojej pracy w straży mieliśmy delikwenta, który nie chciał wysiąść z samochodu nawet po tym jak wpsikaliśmy tam dwa opakowania gazu. Był pod wpływem kombinacji psychotropy, wódka i amfa. Dosłownie spływało po nim jak po kaczce. Co gorsza, jak go w końcu wyciągnęliśmy (za pomocą "korby" z tonfy założonej na łokieć) to porozrzucał nas jak ulęgałki po okolicy.
Ale najgorsze było odstawienie tego samochodu z welurową tapicerką, który nasiąknął gazem.

Gaz nie obroni przed agresywnym, naćpanym napastnikiem. Jak ma nóż czy inną broń zdąży uderzyć.
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: kraver od.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3529 przez luki247
Replied by luki247 on topic Gaz obronny
Jeżeli chodzi o RMG czy ugieł- dzień spędzony na poligonie i idzie przyzwyczaić się, łzy lecą ciurkiem a fąfle do kolan ale maska nie potrzebna.
Jeżeli chodzi o pieprzowe-żelowe to trzeba skierować w napastnika ale ten zawsze może obronić się np. ręką albo co gorsza może odbić strumień gazu i sami oberwiemy. W aerozolu jest podobnie z tym że lepiej nie próbować używać pod wiatr. Skuteczny zasięg, metr lub poniżej, napastnika trzeba zaskoczyć. Skuteczność pozostawia wiele do życzenia- na pijanego nie każdy działa, naćpanego żaden gaz może nie ruszyć.
Ktoś wspomniał o paralizatorze- fajna rzecz ale trzeba napastnika jedną ręką trzymać a drugą przyłożyć do ciała paralizator. Normalny odruch każdego człowieka to odsunięcie się, odskoczenie od źródła bólu. Lepszy byłby taser, kiedyś na szkoleniu dostałem w plecy- większego bólu nigdy czułem