Pozorowany atak

• michael-j23
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 miesiąc temu #59 przez michael-j23
Pozorowany atak was created by michael-j23
Sądzę, że najlepszą defensywą jest pozorowany atak z zaskoczenia. W tym celu należałoby zwabić atakującego na teren dobrze nam znany, w którym czujemy się jak ryba w wodzie. Z racji tego, ze jestem survivalowcem, to w moim przypadku byłby to las. W waszym natomiast noże to być teren zabudowany, gruzowisko, złomowisko itp. Kiedy już nam się udało skłonić naszego nieprzyjaciela by obrał kierunek dokładnie tam gdzie chcemy, możemy przystąpić do pozorowanego ataku. Rozpoczynamy udawane natarcie wykorzystując pomoc znajomych, topografię terenu, podręczne przedmioty (gruz, butelki, złom). Napastnik zawsze przestraszy się odwrotu sytuacji i ucieknie. Z reguły 60% nie powraca. My zakładamy, że trafił nam się przedstawiciel 40 procent. Wtedy na pewno zbierze większy oddział i powróci. Ale zanim to nastąpi mamy kilka godzin. To w zupełności aż nadto by się odpowiednio przygotować. Mamy czas na zrobienie kilku pułapek, przygotowanie jakiejś broni (kije, maczety, kamienie, itd) i znalezienie kilku kryjówek. Napastnicy tak naprawdę nie kierują się rozumem, tylko jakąś wolą. Może to być wola zemsty, obrony terenu, lub pozyskania pożywienia - nie ważne. I tak dają się ciągnąć za nos. Trzeba tylko umiejętnie wykorzystać ich chęć do tej woli. Im bardziej niecierpliwy, tym łatwiej wyprowadzić go z równowagi,a zarazem osłabić jego czujność. A bez czujności na nieznanym terenie jest sie straconym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #60 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Pozorowany atak
No to jest jakiś plan, i jak dobrze wyjdzie to i bardzo dobry ale to też zależy od sytuacji w jakiej się stanie. Bo np. jeśli idąc ulicą wieczorem albo nocą ktoś Cię zaatakuje np. z jakiejś bramy albo po prostu z zaskoczenia w ostatniej chwili przechodząc obok Ciebie to nie będzie możliwości uciekać i szukać odpowiedniego terenu nawet jeśli będzie w odległości nawet do 10m bo okaże się że jest szybszy od Ciebie a lepiej nie mieć zagrożenia za plecami. Moim zdaniem najlepszą obroną jest atak i to chyba będzie największe zaskoczenie dla przeciwnika bo z reguły wybiera się na ofiarę osobę potencjalnie słabszą. Zdecydowany i jak najbardziej agresywny atak może bez problemu unieszkodliwić agresora który nie będzie wiedział nawet co się stało. Należy użyć wszystkiego co może przeważyć szalę zwycięstwa na Twoją stronę więc klucze, telefon a nawet gazeta może się stać bronią. Zawsze wszędzie uczą, że przeciwnika należy unieszkodliwić jak najszybciej bo wtedy są największe szanse na to. W walce z większą liczbą przeciwników jest ta sama zasada ale wtedy trzeba mieć podzielną uwagę i pilnować tego gdy unieszkodliwiasz jednego aby drugi nie zaszedł Cie od tylu. Nigdy nie można pozwolić alby przeciwnik znalazł się za Tobą. Przeciwnika można uznać za unieszkodliwionego tylko wtedy gdy jest nieprzytomny albo ucieknie (choć wtedy możesz się spodziewać jak napisałeś, że przyjdzie z kolegami). Jeśli napastnik zostanie unieszkodliwiony należy jak najszybciej opuścić miejsce zdarzenia bo jak się ocknie może nie być zachwycony z tego co się stało (no jeśli zdarzy się wypadek i nieumyślnie zabije się napastnika lub zrobi mu się jakąś większą krzywdę należy zadzwonić po pogotowie i jeśli zagraża nam inne niebezpieczeństwo powiedzieć im że nie zostaniesz z poszkodowanym ponieważ jesteś w tym miejscu zagrożony). To co Ty napisałeś jest jak najbardziej dobre ale bardziej w działaniach takich można nazwać bojowych bardziej. Takie jest moje zdanie może po prostu źle zrozumiałem przekaz.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

• michael-j23
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 miesiąc temu #62 przez michael-j23
Replied by michael-j23 on topic Pozorowany atak
Zgadzam się z Tobą i to w bardzo dużym stopniu. Moje rozumowanie pozostało mi jeszcze z wojska. Dlatego myślę bardziej taktycznie.