Nóż

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8795 przez KALASAG
Replied by KALASAG on topic Nóż
kraver - masz rację, nie ważne co ćwiczymy, ważne żeby to robić systematycznie i z głową. Wszystko może się przydać. Trening z ciężką bronią zastępuje nudną siłownię - polecam. Z halabardą nie ćwiczyłem ale widziałem kolegę jak się pocił...bardzo dobra sprawa. Sam biorę czasami metalową rurę albo styl od siekiery i macham.

Co do treningu walki nożem czy też dowolną inną bronią, to chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę.
Trafnie ktoś tu napisał że nożem może machać każdy "dzieciak" i będzie skuteczny, każdy może nosić nóż przy sobie - ale !!!!!! nie każdy będzie umiał go szybko wyciągnąć !!!

Dlatego w treningu dużo czasu trzeba poświęcić na wyćwiczenie szybkiego wyciągania broni.
Samoobrona nożem to przede wszystkim umiejętność szybkiego pokazania że mamy broń do obrony i to powinno wystarczyć.
Trzeba ćwiczyć codziennie w różnych sytuacjach aż będziemy reagowali odruchowo.
Np. nóż używamy w domu codziennie więc używajmy tylko tego który mamy przy sobie - trzeba pokroić jedzenie, sięgam do kieszeni, trzeba przeciąć sznurek, sięgam do kieszenie, przeciąć kartkę papieru, sięgam do kieszeni itd.....

Mój kolega ma taki odruch - stoi w kolejce do kasy w supermarkecie, kasjerka męczy się z jakimś przewiązanym pudełkiem a on wyciąga nóż, przecina sznurek, chowa nóż i cierpliwie czeka na swoją kolej hahaha....ochrona sklepu nawet nie zauważyła....

Nóż do krojenia chleba, kij do podpierania, 9 mm na komary....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kraver
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #8803 przez kraver
Replied by kraver on topic Nóż
I to jest bardzo dobre podejście. Żeby dobrze używać broni, trzeba się z nią zrosnąć. Czyli nóż trzeba mieć przy sobie zawsze i wszędzie i robić nim co się da.

Co do samoobrony to podpowiem taką rzecz - jeden nóż nic nie znaczy. Zawsze go można stracić. Pamiętam taką historię ze starych dobrych czasów - byliśmy na koncercie (czasy studenckie) Agressiva69 i Pidżamy Porno. Zabawa super, część poguje, my z kilkoma kumplami palimy fajki przy wejściu. Nagle do środka wjeżdża szyba a z nią kilkunastu łysych debili ze swastykami na klatach. Ich czołowy killer bez słowa dopada kumpla, łapie go w klincz i wali kilka bocznych kopnięć w głowę (później okazało się, że to miejscowy "miszcz" taekwondo). W tym momencie kumpel bez słowa przystawia mu do gardła nóż myśliwski. Nagle zrobiło się cicho i straszno, skinek zbladł jak ściana. Sekundę później jego koleś dopadł z boku i wyrwał nóż kumplowi. Łysy uśmiecha się i zaczyna przymierzać do dalszej glanacji kiedy nagle czuję że przy gardle ma drugi nóż a kumpel w lewej ręce wydobywa kolejny (w sumie już trzeci). Znowu cisza i nagle łysolek odpuszcza i ucieka a za nim koledzy. Jaki wniosek ? Ano taki, że nie da się zblokować dwóch noży. Można jeden, kiedy jedna ręka blokuje a druga asekuruje ale dwóm się nie poradzi. Wtedy tylko przewaga środków może pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8822 przez KALASAG
Replied by KALASAG on topic Nóż
dobre.... :) fajny kolega, to łysolek miał pecha...i szczęście bo mógł uciec i w ciszy przemyśleć swoje niegrzeczne zachowanie ;)

Nóż do krojenia chleba, kij do podpierania, 9 mm na komary....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8864 przez Kazik
Replied by Kazik on topic Nóż
Wojciech Młynarski "Ballada o malinach" :) Całość

Panna zła już ze dwora

Uciekła het precz, gdzie Rzym, gdzie Krym.

W borze zaś szumi morał,

Że kto człekiem złym, człekiem złym

Nóż mu jeden wystarczy a

Uczciwemu potrzebna dwa, potrzebne dwa.

Twierdzą nam będzie każdy próg...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8867 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Nóż
Kraver ma rację a dowodem na to może być wyposażenie wojowników Kali i tego typu sztuk walki. Oni mają na sobie kilka noży przy pasku a przy treningach trenuje się też wymianę noży.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.