O wózkach konkretnie

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu - 2 lata 6 miesiąc temu #35783 przez Arcyszczur
Kilku z Was bardzo zainspirowało mnie sprawą wózków i badam temat.
- są wózki-torby na zakupy - bardzo dobrze opracowane np. tutaj:
wozkinazakupy.pl/jak-wybrac-wozek-na-zakupy
- dziecięce tornistry na kółkach z opcją ciągnięcia (rewelacyjny BOB dla dziecka). Wcale nie drogie.
- ręczne wózki pchane lub ciągnięte (dwu lub czterokołowe). Czterokołowa skrzynka na pompowanych kołach w terenie leśno-trawiastym naprawdę jest bardzo pomocna przy przerzucaniu sprzętu z samochodów do obozowiska. Sprawdzałem. Niestety, same z siebie są dość ciężkie.
- wózki-przyczepki do roweru, używałem, da się. Bardzo jednak obciążają rower. Moja była dwukołowa do wożenia dzieci. Dzisiaj rozważyłbym raczej jednokołową z niskim środkiem ciężkości.
- w warunkach zimowych warto rozważyć plastikowe sanki. Nic nie ważą i w razie czego można je wziąć też na plecak. W kopnym śniegu czy lodzie są rewelacyjne. Dobrze jednak poćwiczyć wcześniej np. wybierając się w góry z założeniem, że plecaki jadą na sankach - jest to pewna sztuka (mocowania plecaka, prowadzenia sanek, uwiązanie do pasa). Trzeba też do nich mieć minimalne raczki turystyczne. Zwłaszcza przy wspinaczce pod górę.

Edit:
Przyjrzałem się też wózkom bezdomnych ludzi w różnych krajach: w 9 na 10 przypadków są to wózki z supermarketów. Stalowe, najbardziej wytrzymałe, przeładowane tak, że ledwo je widać. Wózki własnej konstrukcji są rzadkie, podobnie torby na kółkach czy podwozia wózków dla dzieci (ale zdarzają się). Po prostu są prawdopodobnie za małe i za słabe aby zmieścić to co jest im na co dzień potrzebne do życia.

Zresztą wystarczy zastanowić się nad ilością ekwipunku na wypad pod namiot: na 3, 5 i 14 dni. A potem dodać do tego niewłaściwą na biwakowanie porę roku i typową dla niej pogodę... ilość sprzętu rośnie drastycznie. Folie, plandeki -izolacja przeciwwodna i cieplna. Na tych wózkach nie widać żywności (lub jest dobrze ukryta przed innymi). Widać właśnie izolacje. Do tego każdy ma wodę.

"Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć."

Arcy
Ostatnia2 lata 6 miesiąc temu edycja: Arcyszczur od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.