TUPTUSIE

• Pitbear
  • Pitbear Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca gło
Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #520 przez Pitbear
TUPTUSIE was created by Pitbear
.... na początek kilka słów wyjaśnienia : Kto To Taki TUPTUŚ ?
otóż TUPTUŚ to w naszej nomenklaturze nazewniczej ktoś bezdomny, wędrujący, często uzależniony od alkoholu i jego pochodnych .Nazywamy takich ludzi w Polsce różnie , niestety często obraźliwe .
Ja pozwolę sobie na krótką rozprawę nad zdolnościami , zaradnością i sztuką przetrwania którą niewątpliwie posiadają .
Żyją na ulicy... a ich egzystencja uzależniona jest od wiedzy gdzie zdobyć żywność,jak znaleźć miejsce na nocleg , umyć się , przetrwać samotność i pogardę otoczenia .
Wiedzą jak użyć wielu przedmiotów które dla nas zwykłych ludzi są nieprzydatnymi śmieciami,Żyją bez prądu ,internetu,telefonu i wszystkich innych zdobyczy cywilizacji bez których życie wydaje się niemożliwe !
Szczury,pluskwy , wszy i choroby , to często nierozerwalni partnerzy ich życia .Są żywym świadectwem, jak stoczyć się może nasza cywilizacja w obliczu klęski czy kryzysu !
Zdałem sobie właśnie sprawę że Ci ludzie to najprawdziwsi Preppersi ! ! !
Nie mijajmy ich udając że nie istnieją ... są cieniem wizji tego, co może nas spotkać ....
Od lat praktykuje widząc takich ludzi zakup wsparcia - chleb ,konserwa słodycze,papierosy, etc... zawsze kupuję coś extra - np dobra kiełbasa . Chylę głowę nad ich survivalem .

Załącznik ponad-tysiac-bezdomnych-w-regionie.jpg nie został znaleziony

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: patry2k, Arcyszczur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #521 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic TUPTUSIE

Pitbear napisał: Zdałem sobie właśnie sprawę że Ci ludzie to najprawdziwsi Preppersi ! ! !

Tak, dokładnie... Nie wiem, co jeszcze dodać. Twoje zdanie, które zacytowałem wyraża wszystko. Doskonale to ująłeś.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: BowHunter od.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #524 przez Soho
Replied by Soho on topic TUPTUSIE
fajny tekst!
w nagrodę jako news na pierwszą stronę :) - pełny tekst artykułu w menu forum/artykuły z forum

Przypominam i zachęcam do pisania artykułów.
Mamy o czym pisać i dzielmy się wiedzą z innymi aby zapełnić dobrą treścią naszą stronę.

„Wewnątrz organizacji tylko trzy zjawiska występują naturalnie: spory, chaos i nieefektywność – cała reszta wymaga przywództwa”
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Soho od.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #533 przez Patryś
Replied by Patryś on topic TUPTUSIE
Bardzo fajny post. No ale nazwanie ich preppersami moim zdanie jest błędne ponieważ preppers to osoba świadoma zagrożeń i przygotowująca się do nich. A nasi Tuptusie są bardziej mistrzami survivalu i temu nie mogę zaprzeczyć, mogli by nas dużo nauczyć. Są nie tylko świadectwem co może nas spotkać ale również co człowiek może znieść i do czego dostosować alby żyć, niejeden się załamał i jak powiedziałeś nie stroni od alkoholu ale są też tacy którzy się nie poddają choć żyją z skrajnej biedzie.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #591 przez kkusz
Replied by kkusz on topic TUPTUSIE
wklejam fragment bardzo ciekawej rozmowy z Wojciechem Eichelbergerem ze względu na wątek WOLNOŚCI i zniewolenia, ubezwłasnowolnienia przez rzeczy i udogodnienia techniczne - nie patrzcie na pismo - rozmowa jest naprawdę ciekawa:
www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/zebr...echem-eichelbergerem
'Często z pogardą myślimy o zwierzętach, podczas gdy nasza ludzka zdolność do przeżycia bez cywilizacyjnego wsparcia jest prawie żadna i ciągle słabnie. Nawet na wsiach zanika umiejętność produkowania i przechowywania żywności, mądrego odżywiania się, domowego leczenia, odróżniania muchomora od prawdziwka czy mięty od pokrzywy. A przecież niezależni jesteśmy wtedy, gdy potrafimy zapobiegać chorobom i sami się leczyć, a więc gdy znamy się na ziołach, grzybach i jagodach. Gdy umiemy zdobyć żywność i wodę, w dowolnych okolicznościach rozpalić ognisko i zorganizować sobie schronienie, a w podróż zabieramy tylko tyle, ile możemy unieść…

Bezdomny wydaje się z tej perspektywy bardziej autonomiczny niż prezes wielkiej korporacji. Cały dobytek ma na skrzypiącym, zardzewiałym wózku, gdy tymczasem majątek prezesa zajmuje dwa tiry, a to i tak nie wszystko, bo jak zabrać dom, działkę czy basem?
– Z punktu widzenia zdolności do przetrwania tak właśnie jest. Bezdomny z warszawskich Siekierek może być bardziej niezależny i szczęśliwy niż milioner mieszkający w konstancińskiej rezydencji. W wielkich miastach na opuszczonych działkach, na zapomnianych przykolejowych terenach można spotkać ludzi, których nazywamy nieszczęśnikami i biedakami.
Miarą prawdziwej niezależności jest zdolność do przeżycia, gdy zabraknie nam cywilizacyjnych zabawek i udogodnień, gdy będziemy potrafili przeżyć bez sklepów, wyhodować coś do jedzenia, upiec chleb, uszyć spodnie, zrobić sweter, naprawić buty, długo iść, biec, a nawet polować. Postęp technologiczny i powszechna dostępność szybko zużywających się, wymienialnych i zastępowalnych produktów w sposób niezauważalny czyni nas na powrót podobnymi do niemowląt. Tyle że jesteśmy uzależnieni nie od matki, lecz od obsługi i zasilania przez skomplikowany system współczesnej cywilizacji.'

nonakris

• Pitbear
  • Pitbear Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca gło
Więcej
8 lata 1 tydzień temu #592 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic TUPTUSIE
... doskonały artykuł ! jestem na etapie dojrzewania do tych samych wniosków co autor .
Kkusz kupiłem dom pod Olsztynem pomożesz mi zaplanować ogród ? PLEASE !!!!

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."