Transport Powietrzny

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8745 przez Zeltrox
Transport Powietrzny was created by Zeltrox
Witam serdecznie wszystkich.
Widzę że zapomnieliśmy o transporcie powietrznym mamy balony,drony,samoloty sterowane radiowo.
Wiem że te rodzaje transportu wymagają zasilania ale też można nimi transportować niezbędne przedmioty na małe i większe odległości.Mam ziomka który buduje drona od podstaw może coś mu wyjdzie.Jest bardzo zapalony w budowie ale niestety jest to kosztowny biznes i buduje już go od ponad roku ale pisał mi że to będzie dron o dużym zasięgu jak i baterie będą mu starczać na ponad 40 minutowy lot nieźle do tego montuje kamerę z micro.
Tyle w temacie

Załącznik uEGLHVw_2015-04-01-3.png nie został znaleziony

Pozdrawiam Zeltrox

Najlepsze rozwiązanie to proste rozwiązanie :P
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #8749 przez lukasz
Replied by lukasz on topic Transport Powietrzny
Czytałem tego posta wyrażę swoją opinię.Jak dla mnie ten temat jest spalony ponieważ podam przykład (wybuchła wojna). Każdy wie ,że po zajęciu terenu przez wojsko istnieje takie coś jak zagłuszanie fal radiowych.Konstruktor tego sprzętu za długo sobie nie polata i za dużo nie zobaczy :). Druga sprawa będąc w lesie za dużo takim sprzętem nic nie zobaczysz.W terenie otwartym szybko twój sprzęt zostanie zauważony.

Strategia samotnego wilka
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: lukasz od.

• Nomad
  • Gość
  • Gość
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #9013 przez Nomad
Replied by Nomad on topic Transport Powietrzny
Lotnictwo - temat bardzo nie doceniony z róznych powodów, jakich? - nie będę poruszać ich aby nikogo nie obrazic. Kto temat zna zagadnienie wie jakie są możliwości. Proponuje poczytac ! Nie starczyłoby miejsca aby to opisac.

Osobiscie w razie godziny „W” – lotnictwo praktycznie idzie na odstrzał największe – zagrożenie. Ale nie to co opisuje. Siedziec w jakiej kol wiek jednostce bojowej to jak gra w ruską ruletkę.

Czemu mamy przeżyc i siedzieć tylko w lesie (większość społeczności to sugeruje) i być nie zauważonym - a to dotyczy każdego terenu kwestia umiejętności , aklimatyzacji, mobilności i wiedzy. W sumie to można zginąc lub doświadczyć przykrości wszędzie dlatego wiedza pomoże nam.
Nie bedę wszystkie jednostki latające, ale powiem krótko najprostszym rozwiązaniem jest motoszybowiec to najwyższa półka także mobilności. Pali to kilka litrów. (Można do tego dodać jeszcze motolotnie, paralotnie którą mozna upchnąć wszędzie - cena dobrego samochodu.). Można tym polecieć na kilku metrach jaki kilku tysiącach.
Motoszybowce –to akurat w mojej opinii jest rewelacja i koszt tego jest już od 15.000PLN (za tyle widziałem ostatnio) do setki (100 000PLN) kupić można ciasteczka z najwyższej półki. Im większa doskonałość (= przy określone predkości z wysokości 1m przelatuje daną odległość zazwyczaj jest to kilkadziesiąt metrów) modelu. Wchodzi tu w grę jeszcze siła nośna im większa tym dalej polecimy. Mowa tu jeszcze o aerodynamice, zróżnicowaniu terenu itp. Pilot i nie tylko powinien wiedzieć jak te rzeczy można pięknie wykorzystać – za darmo kwestia umiejętności.

Latanie motoszybowcem na wyłączonym silniku to nie byle jakie odległości i prędkości rozmawiamy o rozpiętości 100-240km/h. Którym autem przelecicie w takim tempie nie ważne czy góra czy coś innego – lecimy. A przy róznym terenie -kominy, wzniesieniach - latanie na żaglu to całkowita darmocha. Sa modele które pomieszczą np.2-3osoby i 50kg ekwipunku. Nawet broni dobrze nie przeładujecie jak ktoś tym przeleci. Czy woda czy trzesienie ziemi mamy pod sobą.

Co może zaskoczyć bardzo silne pole elektromagnetyczne choć i na to jest wyjście.
A przyrządy w tych latających jednostkach działają na podciśnienie a kierujesz na zasadzie dźwigni.

:) :cheer: :) DLA POŁECHTANIA MOJEJ PRÓŻNOŚCI A MAM TAKOWĄ MOZECIE ZDROWO KLIKAC OKLASKI I PODZIĘKOWANIA :) :P ;)
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: Nomad od.

• kraver
  • Gość
  • Gość
6 lata 3 tygodni temu #9020 przez kraver
Replied by kraver on topic Transport Powietrzny
Nomad, mógłbyś podrzucić jakieś linki ciekawe do tego ? Temat mnie zainteresował mocno, taki motoszybowiec to może być piękna sprawa.

• Nomad
  • Gość
  • Gość
6 lata 3 tygodni temu #9062 przez Nomad
Replied by Nomad on topic Transport Powietrzny
Jeżeli chodzi o statki/jednostki tego typu to mozna je podzielić na z silnikiem startowym i dolotowym i to ciężki temat bez szkolen i umiejtności a nie powiem że drogie są kursy.
Takie lepsze polecę:http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/2630/126/Scheibe-SF-25-Falke2
a i to polecę także wodniakom www.samolotypolskie.pl/samoloty/3488/126/Kompol-Jazz-2000

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #18978 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Transport Powietrzny
Popieram ten sposób myslenia, bo sam tak mam, że wojo nauczyło mnie w razie godziny zero, przetrwać, a potem zyskać przewagę dzięki mobilności. Uważam, że każdy powinien szkolić się w zakresie - od jazdy konnej, przez transport lądowy (napęd spalinowy i odnawialny), aż po transport wodny i powietrzny, w tym ostatnim to sam kombinuję z paralotnią, motoszybowcem i jetpack'im (czyli od zwiadu jednoosobowego, przez transport osobowy, po lekki transport towarowy i/lub zaopatrzenie np. upolować, wstępnie oprawić, a potem szybko zabrać do bezpiecznego schronu). Oczywiście priorytetem po godzinie zero będzie napęd solarny, wiatrowy, ludzkich mięśni i to w zakresie lądowy, wodnym, jak i powietrznym, a może i podziemnym i podwodnym ;)

Kombinuję z czymś do transportu mieszanego - wodno, powietrzno, lądowego i z napędem mieszanym konwencjonalnym, mięśni ludzkich, odnawialnym solarno-wiatrowym. Pozdrawiam

Życie każdego łamie, ale tych, którzy się nie wzmocnią w miejscu złamania, życie zabija...
Ostatnia5 lata 4 miesiąc temu edycja: Tytus od.
The following user(s) said Thank You: Nomad