Plecak awaryjny

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #1290 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Plecak awaryjny
Polać mu, dobrze mówi. Ja niestety nie załapałem się na obowiązkową służbę i jest mi z tego powodu żal. No trzeba się uczyć nie ma osoby która wie wszystko, nawet 90letni mistrz kung fu dalej ćwiczy i się szkoli. Ja sądzę, że survivalu samego w sobie nie da się nauczyć, bo można się nauczyć rozpalać ogień czy budować schronienie ale to nie jest survival, (oczywiście jest potrzebne) dla mnie survival jest to umiejętność zachowania spokoju i trzeźwego umysłu w razie zagrożenia i idąc dalej tym tropem osoby pokroju larpaka nigdy nie nauczą się survivalu bo wydaje mi się, że jak by się znalazł w sytuacji kryzysowej bez tego swojego sprzętu nie dał by rady nic zrobić. Oczywiście nie mówię, że ja na pewno dał bym radę opanować panikę, ale staram się nauczyć jak przeżyć bez sprzętu i np. zrobić sobie prowizoryczne ostrze z kamienia. Choć nie przespałem jeszcze ani jednej nocy w lesie w prowizorycznym schronieniu, ale na pewno to zrobię aby się przekonać czy dał bym radę.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 miesiąc temu #1292 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Plecak awaryjny
Jedna noc w prowizorce w lesie to jest niewiele, no ale od czegoś trzeba zacząć. Pamiętam jak pierwszy raz jadłem babkę lancetowatą, albo gotowałem małże z Wisły. Smakowały ohydnie. Lepsza w smaku jest zdecydowanie pałka wodna (mówię o tej jasnej części pod wodą), tylko że ma od groma tych nitek (naturalnie trzeba ją ugotować). Jeśli wiesz co możesz od natury wykorzystać do jedzenia, to ewidentnie twój plecak staje się lżejszy. Nie wkładasz już tyle jedzenia. Gorzej jest z zapewnieniem sobie odpowiednich witamin, dlatego zawsze mam w plecaku pastylki z witaminami.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #1293 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic Plecak awaryjny
PANOWIE GORĄCO POLECAM

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #1296 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Plecak awaryjny
No witaminy też mam.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

• kraver
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 miesiąc temu #1298 przez kraver
Replied by kraver on topic Plecak awaryjny
Pitbear, super film. Jak jeszcze miałem tv to oglądałem gościa ale chyba w innym sezonie - zaczynał wtedy udając ocalonego z rozbitego samolotu, jedna ręka na temblaku. To chyba jeden z najlepszych filmów tego typu.
Ja lubie filmy Dave'a Canterburry na YT. Kapitalnie pokazuje patenty rdzennych indian i kręci nawet filmiki o tym jak np wykuć tomahawk samemu.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #1299 przez Pitbear
Replied by Pitbear on topic Plecak awaryjny
akurat ten film jest w podobnej do naszej strefie klimatycznej ,
nam brakuje takiej survivalowej wiedzy którą mają np ludzie z Syberii
Rozmawiałem z miesiąc temu z drwalem -Ukraińcem akurat , który pracował w dalekiej Syberii to dopiero jazda .sam byłem 3 lata na kole arktycznym ale warunki miałem jak w hotelu w porównaniu do opowieści Ukraińca . to były dwie godziny rozmowy przy rąbaniu drewna .Pokazał mi takie patenty że rąbanie drewna stało się sztuką . No właśnie może poszukajmy takiej wiedzy z tych stref , bo kto tam przeżyje - wytrzyma wiele ...
nasze lasy są obfite w zwierzynę ale w razie klęski nie każdy ma broń palna a z łukiem nie jest lekko pójść np na dzika pozostają pułapki , wnyki etc,
zbudować schronienie żaden problem można zbudować super szałas lub ziemiankę .
Partyzanci żyli latami to jest cenna wiedza z naszych klimatów
powinniśmy taką wiedzę usystematyzować pod kątem przetrwania w Polsce .
zarzucę nowy wątek na forum .

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik wyborów."
The following user(s) said Thank You: wujo