Plecaki ACM

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
  • Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #5283 przez fooky
Plecaki ACM was created by fooky
No to jak wszyscy to i ja...

Mój wybór to plecak snajpera ACM - widoczny tutaj . W całej okazałości > tu <

Dlaczego ten a nie np jakiś z serii BW, czy jakiś bezpieczniej wyglądający, czyli cywilny?
Jedyne argumenty za to system molle i kieszeń na karabin, w której noszę karimatę i camelback.
Teoretycznie miało się przydać na wędkę, podbierak, podpórki...

Dlaczego się uparłem na molle?
Jestem bałaganiarzem, i aby czegoś nie pogubić, zmuszam się do organizowania wszystkiego.
Każdy przedmiot musi mieć swoją przegródkę, kieszeń, ładownicę, względnie miejsce przypięcia karabinkiem, czy przywiązania sznurkiem. Inaczej na bank zgubię.

Dodatkowo, w zależności od tego, czy wybieram się na ryby, czy na biwak, czy sam czy z kimś, zabieram inne graty. A te mam poorganizowane w dodatkowych ładownicach.

Jak sam to bidon i kubek Mil-Tec.
Jak z dzieckiem to dodatkowo "ładownica" z menażką WP, a w niej 2x plastikowy kubek, 2x niezbędnik, kratka do grilla itp...

Dodatkowo dla lepszej organizacji kupiłem torbę inżynierską/nerkę , którą dopinam do spodu plecaka.
W niej apteczka, kosmetyczka, latarka i inne drobiazgi.

Dla jeszcze lepszego poukładania planuję zakup małego plecaka ACM , by go przytroczyć do tego snajperskiego. Jedyny cel jaki w tym mam, to lepsze posegregowanie gratów. Wiem jestem maniakiem :woohoo: a dla normalnego człowieka zdaje się to kompletnie nie mieć sensu.

Gdy go kupię / dostanę od św. Mikołaja, to obiecuję zrobić sesje zdjęciową a może filmik pokazujący, że w tym szaleństwie jest metoda.

Lepiej iść samemu, niż z tłumem w złym kierunku.
Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: fooky od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
6 lata 5 miesiąc temu #5286 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Plecaki ACM
No ja akurat nie przepadam za molle. Powód jest prosty. Korzystam z plecaków do 40 litrów. Staram się organizować na dłuzsze wypady, w taki sposób żebym wszystko upchnął w jego objętość. Gdybym miał plecak z systemem molle zaraz dopinałbym jakieś dodatkwe kieszenie. A później miałbym problem aby z takim rozbudowanym plecakiem zrobić dystans chociażby tych 20 kilometrów dziennie. Zaletą plecaków turystycznych/wyprawowych pozbawionych systemu molle jest przemyślane pakowanie się. Oczywiście nie neguję tutaj amerykańskiego systemu mocowania. Uważam go za świetne rozwiązanie i napewno bardzo przydatne. Jednakże dla mnie zupełnie bezwartościowe...

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #5304 przez fooky
Replied by fooky on topic Plecaki ACM
Nie ukrywam, że to o czym wspomniałeś jest główną wadą molle... Zawsze jest miejsce by coś gdzieś dopiąć... i waga plecaka rośnie lawinowo. A na przyrost tej wagi wpływ mają również same kieszonki i ładownice molle... Każda waży i łącznie robi się tego całkiem sporo. i jeszcze to takie "tacticool" i pojawiają się teksty jak z reklamy:
"A co ty sąsiad, na wojnę idziesz?" :pinch:
Za bardzo się rzuca w oczy jak na "W". Na biwaku jednak nie przeszkadza.

Cóż molle niestety wymaga samodyscypliny i problem jest ciągle aktualny "co wyrzucić z plecaka by go odchudzić"
Dla mnie jednak wszelkie plecaki turystyczne, pomimo wielu doskonałych rozwiązań (wygląd, niska waga, doskonałe szelki i pasy biodrowe) są męczarnią.
Za mało przegródek... a jak wszytko mam upchać do 1 czy 3 głównych kieszeni, i potem wypakować pół plecaka by się dostać do czegoś co wpadło na dół, to mi się robi bałagan i piłę mam pod śpiworem, krzesiwo za apteczką, a denaturat rozlewa mi się po skarpetach...

Dodatkowo wyciągając bluzę gubię nóż czy latarkę...

No, nie dla mnie. Powinienem się wbić do grupy wsparcia anonimowych bałaganiarzy :)
Mój system tego nie ogarnia ;)
Jakaś wada w produkcji czy jak?
Gdzieś mi obwód nie styka?

Dajcie mi jeszcze bagażnik z przegródkami i molle i będę szczęśliwym człowiekiem ;)

Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: fooky od.

• fooky
  • fooky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Komercyjny
  • Komercyjny
Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #5772 przez fooky
Replied by fooky on topic Plecaki ACM

fooky napisał:
Gdy go kupię / dostanę od św. Mikołaja, to obiecuję zrobić sesje zdjęciową a może filmik pokazujący, że w tym szaleństwie jest metoda.

Depesza z Laponii:
List doszedł STOP.
Potwierdzam STOP.
Elfy pakują plecak STOP.

Św. Mikołaj STOP.

:woohoo:

• BowHunter
  • Gość
  • Gość
6 lata 5 miesiąc temu #5803 przez BowHunter
Replied by BowHunter on topic Plecaki ACM
No prosze,jakie układy masz...