światło chemiczne

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #350 przez Patryś
światło chemiczne was created by Patryś
No już od jakiegoś czasu chciałem napisać o tym ale dopiero ostatnio sprawdziłem ten wynalazek osobiście. Testowałem dwa rodzaje standardowe i małe 2cm, sądzę, że jest to fajna rzecz ponieważ świeci dość mocno, no może nie oświetli się tym drogi w lesie ale bez problemu przy tym świetle rozczyta się mapę, można przygotować posiłek. Testowany prze zemnie był kolor światła zielony, z tego co czytałem ten naj dłużej działa i naj mocniej świeci. No nie mam porównania więc tego nie potwierdzę, ale moim zdaniem świeci bardzo długo bo takie dość porządne światło utrzymywało się przez kilka godzin. Od czasu tego testu postanowiłem, że będę miał w moim plecaku ewakuacyjnym co naj mniej 2 takie pałeczki, są lekkie, nie drogie bo ja dałem 6zł za tą większą no i przydatne można tym oznaczać miejsce obozowania jak trzeba się oddalić albo można za pomocą tego światła sprawdzić w nocy czy np. rzeka jest głęboka. No to teraz trochę powiem o tych małych, to tak sprzedają je w woreczkach po 10 szt. ja miałem akurat różnokolorowe i muszę powiedzieć, że czas świecenia jest prawie taki sam, ze względu na wielkość dają stosunkowo dużo mniej światła niż ich większa wersja ale i tak na tyle dużo, że przy ich pomocy nawet czytałem książkę w całkowitych ciemnościach. No i może dodam cenę ich to było 3 zł. To też jest fajny gadżet. Moim zdaniem jest to bardzo fajne i wam też polecam przetestować.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• michael-j23
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #361 przez michael-j23
Replied by michael-j23 on topic światło chemiczne
No ciekawa rzecz... Miałem już do czynienia z takim "świetlikiem" raz, ale nie przydał mi się... Kto wie, może po prostu nie było okazji...
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: michael-j23 od.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #1494 przez Baron
Replied by Baron on topic światło chemiczne
Wczoraj serfując po necie natknąłem się na ciekawą stronkę, na której goście z usa dzielą się swoim patentem. Jest to chemiczne źródło światła, które teoretycznie świeci w nieskończoność, potrzebuje tylko być naświetlone światłem dziennym przez kilka minut aby świecić całą noc. Nie miałem niestety przyjemności sprawdzić tego osobiście, ale polecają to na survivalblog.com
Oto link do stronki producenta, myślę, że warto sobie chociaż przeczytać. Pozdrawiam.

www.uvprolite.com