Lampy solarne

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #814 przez Effi
Lampy solarne was created by Effi
Będąc ostatnio w gości u znajomych spędzając czas w ogródku zastał nas zmierzch jedynym oświetleniem jakie mieliśmy do dyspozycji to nadzwyczajne solarne lampy ogrodowe i byłem na prawdę zaskoczony ilością dostarczanego światła i tutaj moje małe przemyślenie odnośnie zastosowania takowych lamp.Będąc odcięci od prądu zwłaszcza w nocy fajnie jest mieć źródło ciepła i światła jak świetnie wiemy nie w każdych warunkach możemy sobie pozwolić na rozpalenia ogniska lampy solarne znakomicie zastąpią nam źródło światła co pozwoli na miedzy innymi ograniczenie wystąpienia paniki będąc z mniej doświadczonymi osobami bądź dziećmi no i dla nas samych jest nie oceniona nawet przy najzwyklejszym przygotowaniu jedzenia.Lampy solarne mają żywotność nawet ponad 20 lat w zależności od modelu,panelu słonecznego,akumulatorka są wstanie oddawać światło do ośmiu godzin.

Cud pozornie nie możliwy a jednak się zdarza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #816 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Lampy solarne
No fajny post, takimi lampami można oświetlać obozowisko. Jedynym minusem jest to że musi się naładować na słoneczku a np. w lesie nie zawsze jest i wtedy trzeba było by z nimi latać i szukać słonka. No przepraszam jakąś wadę musiałem wytknąć :P ale i tak sądzę że fajna sprawa, trzeba było by wypróbować w terenie.

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #1131 przez FormacjaSmoka
Replied by FormacjaSmoka on topic Lampy solarne

Patryś napisał: ...minusem jest to że musi się naładować na słoneczku a np. w lesie nie zawsze jest i wtedy trzeba było by z nimi latać i szukać słonka...

Nie do końca, takie lampki naładują się bezproblemowo nawet w przeciągu dnia pochmurnego, wiem to z praktyki, bo codziennie mi takie lampki świecą, wyznaczając w nocy trasę dojazdową do garażu na działce.

Wszystko się tu rozchodzi bardziej o sprawność akumulatorków w lampkach, bo ogniwo krzemowe jest wykonane z "krystalicznego krzemu", a krzem chiński czy europejski, to ten sam pierwiastek, rozchodzi się zawsze o jakość wykonania pozostałych elementów / podzespołów instalacji / urządzenia.

Ogólnie dużo postudiowałem materiałów o pozyskiwaniu energii z paneli/baterii/ogniw słonecznych i w Naszych warunkach geograficznych po prostu się to sprawdza, pomimo tego, że większość dni w roku mamy pochmurne.
The following user(s) said Thank You: lukasz

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8291 przez lukasz
Replied by lukasz on topic Lampy solarne
Zamierzam kupić przenośny zestaw oświetlenia led na baterię słoneczną na jednym z portali
W skład zestawu wchodzą:
2 x Bateria słoneczna o łącznej mocy 23W ładująca akumulator prądem 18V o natężeniu 3A + kabel 5 m
Akumulator 12V o pojemności 12Ah/20HR.
2 kable z oprawką na żarówki + wyłącznik (10 m każdy kabel)
2 kable z oprawką na żarówki + wyłącznik (5 m każdy kabel)
4 żarówki 12V
kabel do ładowania akumulatora z sieci 230 V
kabel usb
10 przejściówek
Teraz pytanie czy kupując do tego przetwornice na 220 tak jak w samochodach coś to da czy musi być tak jak w aucie że silnik jest cały czas odpalony a wtedy ładuje.Chodzi mi o prąd 220 to co kupuje jest jako standardowe proste oświetlenie dlatego zastanawiałem się jak by to było z przetwornicą.Nie zamierzam kupywać agregatu i zbierać jeszcze paliwo.Dzięki za odpowiedz

Strategia samotnego wilka

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #24450 przez Prepers.sp6
Replied by Prepers.sp6 on topic Lampy solarne
Znalazłem w domu walającą się lampkę namiotową ( chińszczyzna)zasilaną 4 bateriami 1,5 v i żarówką kryptonową. Wymieniłem żarówkę na diodę led 1w i baterie zamieniłem na akumulatorki - dało to szokująco pozytywne rezultaty. Lampka zaczęło znacznie lepiej świecić i znacznie dłużej. Zacząłem to wykorzystywać jako oświetlenie awaryjne przy braku prądu. Lampka praktycznie stoi nie używana przez dłuższy okres i akumulatorki się rozładowują. Dlatego też wykorzystałem uszkodzony Powerbank podłączając akumulatorki do panelu słonecznego 5V przez diodę Schotkiego aby akumulatorki nie rozładowały się przez panel fotowoltaiczny. Zdjęcia w za łączniku.

Załącznik lampa1.jpg nie został znaleziony

Załącznik lampa2.jpg nie został znaleziony

Załącznik lap3.jpg nie został znaleziony

Pozdrawiam Mirek
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Predator25, bigdady69