Maskowanie skóry

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #80 przez Patryś
Maskowanie skóry was created by Patryś
Nie wiedziałem za bardzo gdzie wsadzić ten temat ale on ma związek z terenem dzikim więc wstawiłem tutaj. Chciałem poruszyć moim zdaniem dość ważną kwestię jeśli chodzi o ukrywanie się i maskowanie czyli maskowanie skóry (chodzi mi o widoczne miejsca takie jak twarz, dłonie, szyja ewentualnie przedramiona). Co prawda nigdy nie byłem w wojsku ale od prawie zawsze się wojskiem interesuje i skończyłem liceum mundurowe (wiem że to takie nijakie ale mam za sobą już kilka obozów szkoleń itp.) gdzie nauczyciel też przedstawiał nam metody maskowania (uczyliśmy się też tego w praktyce). Może podzielę ten temat na punkty będzie łatwiej.
1.Głowa: aby zamaskować głowę wystarczy czapka, kapelusz, jakaś chusta itp. w gruncie rzeczy nawet dłuższe ciemne włosy mogą się do tego nadawać jeśli się je rozczochra.
2.Twarz: sposobów na maskowanie twarzy jest pełno. A jest to jedna z najważniejszych miejsc które trzeba zamaskować ponieważ mózg człowieka podświadomie wyszukuje ludzkich twarzy
-Farbki maskujące (jeśli dobierze się dobre kolory i troszkę się wprawi w maskowaniu można uzyskać bardzo dobre efekty)
-Maski, kominiarki można to wykorzystać ale nie jest najlepsze ponieważ zwykle są robione w jednym kolorze co zazwyczaj sprawia, że twarz w tym momencie bardzo się odcina od otoczenia. Trochę pracy i poprawek przy czymś takim i będzie cacy :D (można np. zrobić kamuflaż na masce z tworzywa albo metalu a do kominiarki podoszywać skrawki materiału w innym kolorze)
-Siatki maskujące nimi można niemal zamaskować każdą część ciała.
-Chusty arafatki no to tak samo jak siatki tylko moim zdaniem są trochę gorsze
3.Szyja o tym nie można zapominać choć bardzo dużo ludzi o tym zapomina a maskować ją można:
-farbki maskujące
-szaliki, chusty, siatki itp.
4.Dłonie i przedramiona najlepiej rękawiczki i rękawy :D

Aby nauczyć się na prawdę maskować trzeba obserwować otoczenie i dostosowywać się do niego, trzeba nauczyć się poruszać w terenie i przede wszystkim ćwiczyć bo praktyka czyni mistrza. Jeśli ma się jakąś grupę z którą prowadzi się przygotowania to można się pobawić w takie coś, że jeden z grupy ma jakiś czas do zamaskowania się a reszta grupy ma go odnaleźć (dla utrudnienia należy określić teren gry). Drugą z gier może być że jedna z osób ma się przedrzeć do jakiegoś danego punktu w taki sposób aby nikt go nie zauważył a reszta z grupy prowadzą patrole i posterunki. Takie gry na prawdę podnoszą zdolności taktyczne i wymuszają myślenie. Nie tylko to uczy osobę maskującą się ale również resztę grupy sprawnego przeczesywania terenu, sprawnych patroli i zmusi do koncentracji na posterunkach (to wcale nie jest takie łatwe, wiem co mówię bo o 12 w nocy leżeć w wcześniej przygotowanym miejscu w ciszy przez kilka godz na prawdę skłania to przymrużenia oka).

"Ostatni łatwy dzień był...wczoraj"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• michael-j23
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #83 przez michael-j23
Replied by michael-j23 on topic Maskowanie skóry
Aż przypominaja się ćwiczenia w terenie. Ja mam taki kapelusz camo z siatką spadającą aż na ramiona. Coś w podobie do pszczelarskiego. Zakrywa calą twarz i szyję. Można do niej przyczepić pare lisci, maznąć tu i tam farbka i efekt elegancki.

Załącznik i-graff-kapelusz-australijski-z-moskitiera-moro-279.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: michael-j23 od.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #84 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Maskowanie skóry
No fajne są też miałem ale zgubiłem :(

• michael-j23
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 miesiąc temu #90 przez michael-j23
Replied by michael-j23 on topic Maskowanie skóry
Jesli go nie znalazłeś, to znaczy, że maskowanie miał dobre. :)

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #92 przez Patryś
Replied by Patryś on topic Maskowanie skóry
No można się tak pocieszać