jak przetrwać 12 miesięcy ?

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #20746 przez Gryfita
jak narazie sa tylko dwie winorosle posadzone przy domku w wakacje(nie wiem czy nie zmarzla), dzialka jest otoczona zywoplotem z ligustru, na wiosne chce posadzic drzewa owocowe, beda 2 karlowe i 4 polkarlowe jablonie, 4 polkarlowe grusze i 3 czeresnie, gatunki juz mamy dobrane , tak aby owocowaly w roznym okresie od lata, do poznej jesieni(wlasnie na owoce do przechowywania), beda tez dwa orzechy wloskie, planujemy jeszcze 6 krzakow borowki i kilka innych krzakow(tu juz decyzje musze pozostawic dziewczynie:)). dzialka i obsadzenie jest tak przemyslane, zeby jak najwiecej miejsca zostalo pod ewentualna uprawe warzyw.
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Gryfita od.
The following user(s) said Thank You: softnet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #20819 przez ar
Replied by ar on topic jak przetrwać 12 miesięcy ?
Czy możesz zdradzić do jakich wniosków doszedłeś jeśli chodzi o dobór gatunków drzew owocowych?

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #20824 przez Gryfita

ar napisał: Czy możesz zdradzić do jakich wniosków doszedłeś jeśli chodzi o dobór gatunków drzew owocowych?

JABLONIE:
IDARED X2
SZAMPION X2
JONAGOLD X2

GRUSZE:
KONFERENCJA
LUKASOWKA
BONKRETA WILLIAMSA
BERA HARDEGO

CZERESNIE:
TECHLOVAN
BURLAT
KORDIA

BOROWKI
PATRIOT X3
BLUE CROP X3

czekam na twoja krytyke, spodziewam sie, ze bez niej sie nie obejdzie ;)
The following user(s) said Thank You: ar

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #20828 przez ar
Replied by ar on topic jak przetrwać 12 miesięcy ?
Dziękuję bardzo. Jabłka fajne: proste odmiany, łatwo się zapylają, samograje w uprawie prawie niewymagające. Z zalet prepperskich - pewnie jedne z lepszych jeśli chodzi o przechowalnictwo. Można by rozważyć coś wczesnego (np. papierówki), ale tylko na użytek bieżący. Grusze pyszne, ale na przykład u mnie konferencja odpada ze względu na zbyt dużą podatność na zakażenia grzybowe. Borówek nie znam zupełnie, nie uprawiałem ich nigdy. Nie wiem też, czy u mnie dadzą sobie radę. Celuję za to w sprawdzoną w aronię, ałyczę, głogi, jarzębiny, porzeczki, pigwę, rokitnika, goji, jeżynę... No i nieco szlachetniejsze śliwy.